آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۲۲:۰۰:۱۲
امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/20 - ۲۲:۵۹:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
سرانه فضای ورزشی استان بوشهر به 1.14 مترمربع افزایش یافت

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: با تکمیل و افتتاح طرح‌ها، سرانه فضای ورزشی استان بوشهر از ۶۴ صدم متر مربع به ۱.۱۴ مترمربع افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد بهروزیان فرد  صبح امروز در نشست شورای اداری ورزش و جوانان استان بوشهر با معاون وزیر ورزش با بیان اینکه پیش از دولت یازدهم بیش از80 پروژه ناتمام ورزشی در سطح استان وجود داشت که نیاز به اعتبار 100 میلیارد تومان بود اظهار داشت: در این زمینه 70 درصد این پروژه‌ها تکمیل و مابقی این طرح‌ها تا پایان سال و هفته دولت سال آینده تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

وی بیان کرد:  با تکمیل این طرح‌ها سرانه ورزشی استان از 64 صدم متر مربع به 1.14 مترمربع افزایش یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با اشاره به اینکه در چندین سال گذشته این استان قابلیت هیچ میزبانی رقابت‌های ورزشی کشوری را نداشت تصریح کرد: با تکمیل زیر ساخت‌ها و ظرفیت خوابگاهی توانایی میزبانی بیش از 10 رشته بین المللی، آسیایی در استان بوشهر هستیم.

بهروزیان‌‌فرد با اشاره به اینکه در حوزه ورزش قهرمانی نیز هم اکنون بیش از 53 ملی پوش در رشته‌های مختلف در اردوی‌های تیم ملی عضویت دارند خاطر نشان کرد: در حوزه جوانان نیز از 2 سمن موجود در سطح استان این سمن‌ها به 30 سمن افزایش یافته‌اند و هم اکنون 15 سمن نیز در حال ثبت هستند.

وی با بیان اینکه در قبل از سال 92 هیچ خانه جوانی متعلق به اداره کل ورزش و جوانان نبود گفت: اکنون تمامی خانه‌های جوانان در سطح استان به اداره کل ورزش و جوانان واگذار و امسال 3 خانه جوان در شهرستان‌های استان راه‌اندازی شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در پایان از حمایت وزارت ورزش و جوانان به استان بوشهر قدردانی کرد و افزود: آنچه که امروز سبب رشد ورزش استان شده است همدلی استاندار بوشهر، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر، همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین ستادی اداره کل ، مدیران ادارت ورزش و جوانان ، هیئت‌های ورزشی استان ، و سایر نهادها بوده است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 17566
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم