آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ ۲۲:۰۰:۱۲
امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/20 - ۲۳:۲۸:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
توازن در توزیع اعتبارات آموزش و پرورش در استان بوشهر رعایت شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رعایت توازن توزیع منابع اعتباری در آموزش و پرورش شهرستان‌های استان بوشهر گفت: حق استان بوشهر با تامین بیشترین منابع اعتباری برای کشور ادا نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدکمال الدین شهریاری صبح امروز در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه زمانی که ژاپن با خاک یکسان شد اولویت این کشور در بازسازی‌ها آموزش و پرورش بود اظهار داشت: سرمایه‌گذاری ژاپن در آموزش و پرورش سبب جهش و رشد این کشور در بیشتر زمینه‌ها شد و اعتقاد این کشور بر این بود که اگر آموزش و پرورش ساخته شود همه چیز ساخته می‌شود.

وی جایگاه آموزش و پرورش را رفیع و والا دانست و تصریح کرد: جایگاهی که برای آموزش و پرورش در فرهنگ تاریخی، انقلاب، قانون اساسی و اسناد بالادستی در سیاست‌های ابلاغی و احکامی تعریف شده جایگاه بسیار رفیعی بوده است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی تقسیم بودجه، دخل و خرج منابع و مصارف کشور بررسی و در هر زمینه که کمبودی ایجاد می‌شود متاسفانه از آموزش و پرورش کاهش می‌یابد.

شهریاری با بیان این که آموزش و پرورش بعد از انقلاب سال به سال مورد بی توجهی قرار گرفته است گفت: در زمان جنگ با تمام تنگناهای مالی، اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش سر جای خود بود و مدارس ساخته می‌شد و در اعتبارات جاری نیز اقلام یک و دو جاری پرداخت می‌شد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش از لحاظ فیزیکی، تجهیزات و نیروی انسانی فقیرتر از گذشته است خاطر نشان کرد: تا زمانی که حقوق یک آشپز صنعت نفت از یک معلم بیشتر باشد انتظاری غیر از این نباید داشت.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با توجه به محدودیت‌های منابع مورد بی مهری بیشتری قرار گرفته است افزود: بودجه جاری در آموزش و پرورش نسبت به تعداد دانش آموزان کم است.

شهریاری با تاکید بر این نکته که تخصیص بودجه در آموزش و پرورش یک سرمایه گذاری است اظهار داشت: بزرگترین سرمایه گذاری در کشور سرمایه گذاری در آموزش نیروی انسانی و تربیت نیروی لازم است.

وی با بیان اینکه حق استان بوشهر با تامین بیشترین منابع برای کشور ادا نشده است و عدم توازن در کل کشور مشاهده می‌شودخاطرنشان کرد: حداقل در استان بوشهر باید به همه شهرستان‌ها و مناطق و همچنین نهادها به یک چشم نگاه کرد و باید دنبال توازن بود.

انتهای پیام/

کد خبر 17582
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم