آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۲۳:۳۹:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
45 مرکز آموزشی از محل اعتبارات نفت در جنوب استان بوشهر ایجاد شد

نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با قدردانی از توجه مسئولان وزارت نفت به مناطق پیرامونی و مسئولیت‌های اجتماعی گفت: ۴۵ مرکز آموزشی از محل اعتبارات نفت در دو سال اخیر در جنوب استان بوشهر ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، سکینه الماسی ظهر امروز در نشست شوراهای آموزش و پرورش چهار شهرستان دیر، کنگان، جم و عسلویه با حضور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این شهرستان‌ها در بخش‌های مختلف دچار کمبود هستند اظهار داشت: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی صنایع مرتبط با وزارت نفت توجه ویژه‌ای به مناطق پیرامونی کرده‌اند به‌گونه‌ای که در دوسال اخیر 45 مدرسه و پروژه آموزشی با اعتبارات نفت افتتاح یا کلنگ زنی شده است.

وی افزود: این موضوع نشان دهنده کمبودهای شدیدی است که منطقه در حوزه آموزش و پرورش با آن روبه‌رو بوده است.

نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های آموزش در این شهرستان‌ها تصریح کرد: جمعیت در عسلویه به  سبب مهاجرت و رقابتی شدن وضعیت اشتغال افزایش یافته که انتظار داریم در عرصه آموزش و پژوهش توجه و سرمایه گذاری بیشتری شود و برای انجام این کار نیاز به یک نگاه عملگرایانه داریم.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس برای رفع نیاز به متخصص برای اشتغال در صنعت عظیم نفت و گاز، خواستار توجه بیشتر به پژوهش‌سراهای دانش آموزی شد تا پایه‌های انجام این کار را پی‌ریزی کنند.

الماسی با مقایسه حقوق معلمان و مدیران مدارس با حقوق کارکنان صنعت نفت شاغل در عسلویه از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرد تا حق نوار مرزی را برای معلمان این منطقه اعمال کنند تا فارغ التحصیلان به کار در آموزش و پرورش بیشتر تمایل داشته باشند.

وی خواهان احداث اردوگاه‌های دانش آموزی، توجه به مراکز رفاهی فرهنگیان و اختصاص سهمیه ویژه به شهرستان عسلویه در دانشگاه فرهنگیان شد.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 17839
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم