آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/26 - ۰۰:۳۰:۳۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
بیشترین افراد بیکار جامعه طبق آمارها، افراد فاقد مهارت هستند‌

مدیر مسابقات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: بیشترین افراد بیکار جامعه طبق آمارهای کشور افراد فاقد مهارت هستند و افرادی که مهارت دارند زمینه اشتغال آنان در بخش‌های مختلف فراهم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا راز بعدازظهر امروز  در مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات آزاد انیمیشن  و موشن گرافیک کشور در بوشهر  نقش مهم مهارت در اشتغال و حل بیکاری را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: نقش آموزش‌های مهارتی در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی و محوری بوده و می‌توان با ارائه آموزش با کیفیت و برگزاری مسابقات نوین مهارتی ، زمینه تولید داخلی و اشتغالزایی را به ارمغان آورد.

وی یکی از راه‌های ایجاد اشتغال را مهارت آموزی دانست و تاکید کرد: مهم‌ترین رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه مهارت‌های مختلف برای افراد جویای کار بوده که انتظار می‌رود مسئولان و والدین در سوق دادن جوانان جویای کار به مراکزآموزش فنی و حرفه ای گام‌های موثرتری بردارند.

مدیر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور هدف اصلی برگزاری مسابقات آزاد مهارت را  اشتغالزایی و پیوند نخبگان مهارتی با صنعت دانست و افزود:  اگر افراد دارای مهارت در کشور نداشته باشیم، قطعا توسعه کشور دچار اختلال می‌شود و یکی از ارکان مهم توسعه هر کشور تعداد نیروی ماهر است.

راز تصریح کرد: اگر بخواهیم تولید علم را تبدیل به ارزش اقتصادی کنیم و آثار آن را در اقتصاد  کشور و جامعه  ببینیم، نیاز به  نیروی ماهر داریم و این با توسعه آموزش های مهارتی در جامعه میسر نمی‌شود.

وی، نزدیک ترین راه به اشتغال را مهارت آموزی دانست و تصریح کرد: بیشترین افراد بیکار جامعه طبق آمارهای کشور افراد فاقد مهارت هستند و افرادی که مهارت دارند از شانس بالایی برای داشتن شغل برخوردارند.

مدیر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور  با اشاره به اینکه فرهنگ مهارت آموزی باید در جامعه نهادینه شود، تاکید کرد: بحث‌های مهارتی فارغ از مسائل سیاسی، منطقه‌ای، قومیتی یک بحث ملی است که نیاز جامعه محسوب می‌شود و باید در تمامی جامعه ترویج شود.

راز تاکید کرد: مهارت آموزی کوتاه ترین راه برای اشتغال و کسب درآمد است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17879
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم