آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۲۳:۵۹:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
3000 معتاد در استان بوشهر از اعتیاد رها یافته‌اند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به فعال بودن مراکز ترک اعتیاد در نقاط مختلف استان گفت: بر اساس آمارها تاکنون حداقل سه هزار نفر از بلای اعتیاد رهایی یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، ارسطو ترکمان‌منش صبح امروز در همایش تربیت مربی پیشگری از اعتیاد کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: با وجود تلاش‌های انجام شده شاهد افزایش میزان سوء مصرف موادمخدر در دو بخش سنتی و صنعتی هستیم.

وی با تاکید بر افزایش آگاهی مردم در عرصه مبارزه با مواد مخدر افزود: اکنون کار به جایی رسیده که برخی از داروهای معمول نیز با استفاده‌های نابجا به عنوان پیش ساخت برخی از مواد مخدر صنعتی استفاده و برای مصرف در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر تصریح کرد: نیاز است کنشگرانی که در عرصه آسیب‌های اجتماعی در ساختارهای مختلف آموزشی تلاش می‌کنند نسبت به آشنایی با مواد مخدر جدید که طیف آن وسیع شده، تلاش مضاعف داشته باشند.

ترکمان‌منش با بیان اینکه خانواده و مدارس مهمترین بسترها برای آموزش خطرات مواد مخدر هستند تاکید کرد: آموزش خطرات مواد مخدر می‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه سودجویان موادمخدر به شکل کلان و ریز با هدف افزایش سود، به دنبال افزایش شبکه مصرف نیز هستند تصریح کرد: این شرایط سبب می‌شود که دامنه تعدادی که درگیر موادمخدر می‌شوند، افزایش یابد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر به نقش مهم آموزش  در پیشگیری از اعتیاد پرداخت و بیان کرد: هر چقدر خانواده سالم‌تر باشد جامعه‌ای سالم‌تر خواهیم داشت که نقش آموزش در این زمینه حائز اهمیت است.

ترکمان منش عنوان کرد: تربیت 170 مربی در سطح استان بوشهر امسال برای آموزش پیشگری از مواد مخدر آغاز کرده‌ایم و امروز نیز خوشخالیم که زمینه آموزش 50 مربی در کمیته امداد را فراهم می‌کنیم.

وی با اشاره به نقش سازمان‌های مردم نهاد در امر ترک اعتیاد تصریح کرد: فعالیت‌های خوبی در عرصه ترک موادمخدر توسط سازمان‌های مردم نهاد انجام شده که آخرین آمار از وجود حداقل سه هزار نفر رهایافته از بلای اعتیاد هستند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17939
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم