آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ ۱۹:۴۵:۱۰
امروز : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/22 - ۲۰:۵۹:۴۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
‌رئیس دفتر رئیس‌جمهور‌: 21 پروژه در سفر رئیس جمهور به بوشهر افتتاح می‌شود

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه رئیس جمهور فردا به بوشهر سفر می‌کند گفت: در این سفر ۲۱ پروژه مهم افتتاح و عملیات اجرایی ۱۳ پروژه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،‌ محمود واعظی بعدازظهرامروز در جمع خبرنگاران در بوشهر، با بیان اینکه برای سفر رئیس جمهور به بوشهر حدود سه ماه برنامه‌ریزی شده است اظهار داشت: در این زمینه جلساتی با حضور استاندار بوشهر  با وزراء و نشست‌هایی در استان بوشهر برگزار شده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه همه مطالبات و رویکردهایی برای توسعه استان بوشهر که از مسئولان استان ارائه شده در سفر فردای رئیس جمهور لحاظ شده است.

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور از تامین اعتبارات برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های مختلف در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای سفر دور اول رئیس جمهور به استان بوشهر جلسات مختلفی انجام شده که خوشبختانه همه اعتبارات سفر، تامین و  حتی 2 درصد هم بیشتر تحقق یافته است.

واعظی افزود: ان‌شاالله 30 میلیارد تومان دیگر هم برای اتمام پروژه‌های استان بوشهر پرداخت می‌شود.

وی، با بیان اینکه در سفر  دور نخست رئیس جمهور به استان بوشهر دیدار با مردم مرکز استان داشت گفت: بر این اساس بنا گذاشته شد دیدار دوم رئیس جمهور در یک منطقه دیگر انجام شود که بر اساس برنامه‌ریزی این دیدار فردا در شهرستان کنگان برگزار می‌شود.

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور از افتتاح پروژه‌های پارس جنوبی با حضور رئیس جمهور خبر داد و خاطر نشان کرد: این پروژه‌ها فردا  در منطقه پارس جنوبی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

واعظی، با بیان اینکه علاقه‌مند بودیم برخی از برنامه‌ها در بوشهر انجام شود تصریح کرد: به سبب اینکه آخر سال حجم برنامه رئیس جمهور فشرده است و با توجه به اینکه قول سفر به استان بوشهر تا پایان امسال داده شد، سفر رئیس جمهور به بوشهر یک‌روزه شده است.

وی، افزود: ان‌شاالله در یک برنامه دیگری سهم مرکز استان بوشهر ادا می‌‌شود و حتما رئیس جمهور در آینده به  مرکز استان بوشهر سفر می‌کند و برنامه شورای اداری و دیداری مردمی انجام می‌شود.

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه هیچ خللی در برنامه‌ریزی سفر به استان بوشهر وجود ندارد گفت: اعتبارات قابل توجهی در سفر رئیس جمهور، به استان بوشهر تخصیص می‌یابد که پیش بینی می‌شود 2 برابر دور قبل باشد.

واعظی سفر رئیس جمهور به استان بوشهر را آخرین سفر در سال 1397 دانست و تصریح کرد: ان‌شالله بتوانیم در این سفر دستاورد خوبی برای مردم و توسعه استان بوشهر رقم بزنیم.

وی، تامین معیشت مردم را برای  دولت بسیار مهم دانست و گفت: بخش زیادی از اوقات رئیس جمهور و اعضای کابینه صرف حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم می‌شود.

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه بخشی از مشکلات منشاء بیرونی دارد افزود: در تامین بخشی از مایحتاج  مردم نقل و انتقال اعتبارات بین بانک‌های خارجی قدری با مشکل مواجه  و برای خریدها محدودیت‌هایی ایجاد شده ولی در سفرهای رئیس جمهور به کشورهای مختلف گشایش‌های خوبی ایجاد بوجود آمده و هر چه زمان پیش می‌رود در مبادلات بانکی، صادرات و واردات گشایش‌هایی ایجاد می‌شود که امید می‌رود این فشارها کاهش پیدا کند.

واعظی، آسایش مردم در ایام نوروز را مورد توجه ویژه دولت دانست و تاکید کرد: در شهرستاهای مختلف در زمینه تامین مایحتاج عمومی از جمله میوه و ارزاق عمومی با قیمت مناسب تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده است که امید می‌رود نیازمندی‌های مردم تامین شود.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌ها در سفر رئیس جمهور تصریح کرد: قرار بود یک ماه قبل این سفر انجام شود که به سبب آماده نشدن پروژه‌های پارس جنوبی این سفر به این زمان موکول شد.

 رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه اکنون همه بخش‌ها برای افتتاح آماده است افزود: در سفر رئیس جمهور به بوشهر  21 پروژه مهم افتتاح و عملیات اجرایی 13 پروژه آغاز می‌شود.

واعظی گفت: مهم‌ترین پروژه افتتاحی فردا در استان بوشهر، فازهای جدید پارس جنوبی است که کار بزرگی شده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17947
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم