آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۲۳:۱۹:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
بوشهر| 300 تا 350 هزار فرصت شغلی در روستاها و شهرهای کم جمعیت کشور ایجاد می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات کم بهره ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار فرصت شغلی در روستاها و شهرهای کم جمعیت کشور ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان ، محمد امید بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری تنگستان  اظهارداشت:در آستانه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر قرار داریم انتظار می‌رود یک بررسی اجمالی از شرایط و نیازهای نقاط مختلف  بررسی شود تا در اختیار رئیس جمهور قرار گیرد تا زمینه  تحقق خواسته‌های اصلی مردم فراهم شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی در ساخت زیربنای در اقصی نقاط کشور گام‌های بسیار خوبی برداشته است در حوزه معاونت روستایی کشور اسناد مدارکی در اختیار داریم که مراکز آمارهای و توسعه بین المللی اذعان کرده‌اند که جمهوری اسلامی در مناطق محروم و روستایی کارهای بسیار شگرفی و تأثیر گذاری انجام داده است .

امید افزود: در حال هرحاضر هر انشعاب گازی که در مناطق روستایی کشیده می‌شود دولت 12 میلیون تومان یارانه  پرداخت می‌کند تا به شبکه گاز اتصال شود .

وی با بیان اینکه دولت دوازدهم در  حوزه  اشتغال یک تدبیر جدی کرده و انجام داده است خاطر نشان کرد: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ویژه روستائیان و شهرهای کوچک مد نظر قرار گرفته که بیش از 1.5 میلیارد دلار معادل 18هزار میلیارد تومان است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: این تسهیلات در 4 دهه گذشته کشور بی‌سابقه است که سود این تسهیلات برای نقاط مرزی 4 درصد و نقاط غیر مرزی 6 درصد است که بازپرداخت آن تا 6 سال می‌توان پیش بینی کرد . 

وی با اشاره به اختصاص 18 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و عشایری گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات کم بهره  300 تا 350 هزار فرصت شغلی در روستاها و شهرهای کم جمعیت کشور ایجاد می‌شود و این در حالی است که تاکنون 7هزار و 500 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

امید با اشاره به اینکه راه توسعه هر منطقه اشتغال است تاکید کرد: راه برون رفت از شرایط فعلی کشور هم در عرصه کلان و هم منطقه‌ای تنها تولید و اشتغال است هر کاری که بخواهیم درکشور انجام دهیم مسیر صحیح آن اشتغال جوانان است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر از یک ظرفیت فوق العاده بالایی برخورد است گفت: تمام فاکتورهای پیشرفت وتوسعه‌ای یک کشور در استان بوشهر وجود دارد چراکه از درآمد پارس جنوبی و عسلویه می‌توان یک کشور را اداره کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود: دریا وساحل بسیار طولانی و ارزشمند که یک فاکتور استثنایی است در استان بوشهر وجود دارد و این در حالی است که در بخش کشاورزی استان بوشهر از قابلیت بسیار عالی برخورد دار است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17951
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم