آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۲۳:۱۹:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
77 میلیارد دلار در پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت تا کنون ۷۷ میلیارد دلار در طرح‌های پارس جنوبی سرمایه گذاری شده است، که برای تکمیل این طرح‌ها ۱۰ میلیارد دیگر تخصیص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنگان، محمد مشکین‌فام عصر امروز در آئین اقتتاح فازهای 13 و 22 تا 24 پارس جنوبی با بیان اینکه این فازها با سرمایه‌گذاری 11 میلیارد دلار راه‌اندازی شده است،اظهار داشت: فازهای یاد شده تحقق اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، چرا که در ساخت و راه‌اندازی این طرح‌های مهم صنعتی نیروهای  متخصص داخلی نقش‌آفرینی کردند. 

وی با بیان اینکه با افتتاح فازهای چهارگانه یاد شده روزانه 112 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت گازی کشور افزوده شد،تصریح کرد: در اجرای این طرح‌ها 72 حلقه چاه گاز در 100کیلومتری ساحل کنگان حفر شد. 

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس از نصب 60هزار تن سازه دریایی در اجرای این فازها خبر داد و خاطر نشان کرد: در اجرای این پروژه‌ها 380 کیلومتر خط لوله زیردریایی با قطر 32 اینچ اجرا شد. 

مشکین فام بیان کرد: در اجرای طرح یاد شده ضمن تولید 112 میلیون متر مکعب گاز 150 هزار بشکه میعانات گازی و دو میلیون تن اتان به عنوان خوراک پتروشیمی‌ها تولید می‌شود. 

وی با بیان اینکه تولید گاز در پارس جنوبی اکنون به 660 میلیون متر مکعب در روز رسیده است افزود: اکنون میزان سرمایه گذاری در منطقه پارس جنوبی به 770 میلیارد دلار رسیده است که 10 میلیارد دیگر نیز برای تکمیل طرح‌های باقی مانده تخصیص می‌یابد. 

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17964
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم