آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/26 - ۰۰:۰۴:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
1569 میلیارد تومان طرح در استان بوشهر افتتاح و اجرا شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر ۵۱ طرح با اعتبار یک‌هزار و ۵۶۹ میلیارد تومان افتتاح و اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدباقر نوبخت امشب در جلسه شورای اداری استان بوشهر با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: در این سفر 51 طرح و پروژه با 1569 میلیارد تومان  اجرا و افتتاح شد که 1283 میلیارد تومان از طریق خزانه، 170 میلیارد تومان از محل صندوق و مابقی از منابع داخلی دستگاه‌ها تامین  شده است.

وی از تخصیص دیگر اعتبارات پرداخت و گفت: افزون بر 12 هزار میلیارد تومان و 5 میلیارد و 859 میلیون دلار و 2 میلیون و 877 هزار یورو توسط بخش غیردولتی سرمایه‌گذاری می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: برای اشتغال جوانان استان بوشهر 940 میلیارد تومان تصویب شده و انتظار می‌رود با همکاری سازمان مدیریت برای تحقق این مهم  زمینه اشتغال 14 هزار نفر اقدام شود.

در این نشست به صورت ویدئو کنفرانس 26 پروژه بهداشتی و درمانی به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی 21 پروژه نیز آغاز و  3 پروژه راهسازی افتتاح و 4 پروژه کلنگ‌زنی شد.

وزیر نیرو هم اظهار داشت: 104 پروژه در حوزه اب و برق استان با اعتبار 4200 میلیارد تومان اجرا  و عملییات اجرایی 3 طرح اب شیرین کن اجرا شده است.

همچنین بهره‌برداری و اجرای چهار طرح توسعه بندر بوشهر به آغاز شد.

در این نشست 2 طرح بندری شامل پایانه  60 هزار تنی کانتینری مجتمع بندری نگین با اعتبار بیش از 90 میلیارد تومان و طرح لایروبی پای اسکله مجتمع بندری نگین به حجم یک میلیون متر مکعب و اعتبار بیش از 30 میلیارد تومان افتتاح شد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17965
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم