آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ۲۲:۰۰:۰۴
امروز : یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/26 - ۰۰:۲۴:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
رئیس جمهور: تامین آب آشامیدنی از طریق آب‌شیرین کن در اولویت استان‌های ساحلی است

رئیس جمهور گفت: در راستای تامین آب آشامیدنی ۸۲ طرح آب‌شیرین کن در کشور در حال اجرا است که تامین آب آشامیدنی از طریق آب‌شیرین کن در اولویت استان‌های ساحلی از جمله بوشهر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی امشب در جلسه شورای اداری استان بوشهر در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی و خدماتی با بیان اینکه وزارت بهداشت و فعالان حوزه سلامت فعالیت مهمی انجام داده است اظهار داشت: یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید توسعه بخش سلامت و اجرای طرح تحول سلامت بوده است.

رئیس جمهور با تاکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گفت: به منظور تکمیل طرح‌های  نیمه تمام از  دور سفر نخست به استان بوشهر 30 میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

وی تأمین آب استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به اجرای طرح طریق آب‌شیرین کن  در نوار ساحلی گفت: در راستای تامین آب آشامیدنی 82 طرح آب‌شیرین کن در کشور در حال اجرا است که تامین آب آشامیدنی از طریق آب‌شیرین کن در اولویت  استان‌های ساحلی از جمله بوشهر است.

روحانی خاطرنشان کرد: هزینه بسیار زیادی برای تامین آب از طریق شیرین‌سازی می‌شود و دولت برای آن یارانه پرداخت می‌کند.

در این نشست  فاز نخست مرمت قلعه ملک منصور خان در شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان به بهره‌برداری رسید که رئیس سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: برای اجرای این طرح 30 میلیارد ریال هزینه شده است.

وزیر ورزش و جوانان هم در مراسم افتتاح پنج طرح ورزشی به صورت ویدئو کنفرانس گفت: این طرح‌ها به ارزش 101 میلیارد ریال افتتاح شده است.

مسعود سلطانی‌فر افزود: سالن ورزشی چند منظوره امید نخل تقی، سالن ورزشی نشاط بیدخون، سالن وررشی بانوان چریف عسلویه، زمین‌های چمن مصنوعی فوتبال خورموج و دیر طرح‌هایی هستند که در این سفر به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17966
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم