آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ ۲۰:۴۵:۰۶
امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/19 - ۰۲:۱۷:۳۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
نیروگاه اتمی بوشهر نماد عزت، اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران است

استاندار بوشهر نیروگاه اتمی بوشهر را نماد عزت، اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این استان افتخار میزبانی این پروژه مهم و استراتژیک و صنایع نفت و گاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای در نیروگاه اتمی بوشهر  جایگاه ایران در دستیابی به فناوری هسته‌ای را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دانش هسته‌ای در ایران با توان متخصصان داخلی بومی سازی شده که یکی از دلایل عصبانیت دشمنان از ایران به سبب  دستیابی ایران به دانش فناوری هسته‌ای است.

وی یکی از نمادهای اقتدار ایران اسلامی را دانش هسته‌ای دانست و تصریح کرد: نیروگاه هسته‌ای بوشهر، نطنز و سایر دستاوردهای عرصه انرژی هسته‌ای نماد «ما می توانیم» است که ملت ایران و نیروی انسانی متعهد با استفاده از این موقعیت می‌توانند به قله‌های پیشرفت دست یابند.

استاندار بوشهربا اشاره به اینکه توسعه  و پیشرفت ایران اسلامی در دانش هسته‌ای نهفته است  خاطر‌نشان کرد: کسانی که امروز مدعی حقوق بشر  هستند با انواع ترفندها و دسیسه‌ها نمی‌خواستند ایران به دانش هسته‌ای دست پیدا کند.

گراوند، نیروگاه اتمی بوشهر را نماد عزت، اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: ملت ایران و مسئولان به این نماد با عظمت و با عزت افتخار می‌کنند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه آینده سازان کشور باید راه دانشمندان هسته ای را دنبال کنند افزود: استان بوشهر با افتخار میزبان نیروگاه اتمی است  و در این راستا این استان شایسته بهترین‌ها است.

وی با اشاره به اینکه این استان از ظرفیت‌های مهم دیگر ملی و بین‌المللی برخوردار است گفت:  استان بوشهر میزبان تاسیسات عظیم صنعت نفت و گاز،  و صنایع گازی در منطقه پارس جنوبی است و امیدواریم این استان با نگاه مسئولان به جایگاه ویژه خود در سطح کشور  دست یابد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18142
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم