آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ ۲۰:۴۵:۰۶
امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/19 - ۰۱:۴۴:۱۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
‌بومی‌سازی دانش‌هسته‌ای نشان از توانمندی ایرانیان است

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ایران اسلامی در ۴۰ سال پیروزی انقلاب به توانمندی‌های مهمی در عرصه علم و فناوری دست یافته است گفت:بومی سازی دانش‌هسته‌ای یکی از این دستاوردها و نشان از توانمندی ایرانیان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در دیدار با مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای و یاد و خاطره شهدای هسته‌ای از خدمات سازمان انرژی اتمی ایران قدردانی کرد و اظهار داشت: تلاش و کوشش سازمان انرژی اتمی ایران در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی ستودنی که اقتدار ایران را در عرصه علم و فناوری افزایش داده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از بومی سازی دانش‌هسته‌ای در ایران خبر داد و بیان کرد:بومی سازی دانش‌هسته‌ای یکی از این دستاوردها و  نشان از توانمندی ایرانیان است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جهان استکبار به سرکردگی آمریکا برای  تحقق نیافتن آرمان و اهداف انقلاب در 40 سال گذشته انواع ترفندها و دسیسه‌ها بکار گرفت افزود: آنان درصدد بودند که  جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، برگزار نشود ولی با شکوه هر چه تمامتر برگزار  شد که نشان از تثبیت انقلاب و فراهم شدن مسیر حرکت رو به رشد و توسعه است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه اجرای بیانیه دوم انقلاب رسالت و وظیفه همگانی است تصریح کرد: همه بخش‌ها و حوزه‌ها در عملیاتی شدن گام دوم انقلاب رسالت و وظیفه دارند.

وی، با تاکید بر توجه به مدیریت استراتژیک و راهبردی آینده پژوهی گفت: برای تبدیل بحران و تهدیدات به فرصت باید آیتم مدیریت استراتژیک و راهبردی آینده پژوهی مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر برنامه‌ریزی برای جلوگیری از بحران و مشکلات تصریح کرد: برای مدیریت راهبردی و استراتژیک بحران با ضریب واقعی باید برنامه‌ریزی شود.

امام جمعه بوشهر با  تاکید بر توجه به زیرساخت‌ها بر اساس فرصت‌ها و تهدیدات افزود: جاری شدن سیل در نقاط مختلف کشور نشان از ضعیف بودن زیرساخت‌ها است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به مناطق پیرامونی گفت: یکی از شاخص‌های پدافند غیرعامل مراکز حساس مانند نیروگاه اتمی، پادگان‌های نظامی حضور و ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی به مردم است که سبب تقویت پیوند عاطفی و ارگانیک و صیانت از آن تاسیسات می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18156
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم