آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ ۲۰:۴۵:۰۶
امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/19 - ۰۲:۳۸:۴۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
867 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای طرح شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر خبر داد و گفت: ۸۶۷ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر از محل اعتبارات ملی و استانی تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در بازدید از روند اجرایی طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر با بیان اینکه این طرح از پیشرفت مطلوبی برخوردار است  اظهار داشت: بافت قدیم بوشهر برای طرح فاضلاب آن نیاز به اجرای 35 کیلومتر شبکه خطوط فرعی فاضلاب دارد که تاکنون 25 کیلومتر آن برای اجرا به پیمانکار واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد خاطرنشان کرد: 25 کیلومتر طرح اجرایی شبکه فرعی فاضلاب در بافت قدیم تلاش می‌شود تا پایان سال مالی جاری تا 31 تیرماه تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از واگذاری 10 کیلومتر دیگر این شبکه به پیمانکار خبر داد و تصریح کرد: تاکنون افزون بر 867 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر از محل اعتارات ملی و استانی تخصیص یافته است.

حمزه‌پور ایستگاه پمپاژ این طرح را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای اتصال ایستگاه پمپاژ فاضلاب شماره یک و دو خط انتقال آن اجرایی شده که تا دو هفته آینده تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر از جایگاه مهمی برخوردار است افزود: توسعه زیرساخت‌ها در حوزه‌های آبرسانی و شبکه فاضلاب در اولویت شرکت آبفا قرار دارد و در این راستا طرح‌های لازم تدوین و عملیاتی شده است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18214
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم