آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ ۱۳:۲۰:۳۲
امروز : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/21 - ۱۷:۵۴:۲۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
20 هزار واحد مسکونی به محرومان و نیازمندان تحویل شد

مدیرعامل انجمن خیران مسکن ساز کشور با اشاره به اینکه ساخت واحد مسکونی برای ۳۰ هزار خانواده محروم و نیازمند گفت: تاکنون ۲۰هزار واحد مسکونی آن تکمیل و به محرومان و نیازمندان تحویل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، کیومرث سلگی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر، با بیان اینکه انجمن خیران مسکن ساز 9 سال پیش تشکیل شد اظهار داشت: انجمن خیران مسکن ساز در همه مراکز استان‌ها و 120 شهرستان راه‌اندازی شده و فعالیت می‌کند.

وی، با تاکید بر نقش مهم خیران در تامین مسکن محرومان و نیازمندان تصریح کرد: خیران با نیت خیرشان، کمک‌های دولت و بنیاد مسکن که حامی اصلی تشکیلات انجمن خیران مسکن ساز است و حساب 100 امام(ره) زمینه‌ای برای تامین مسکن خانواده‌های محروم فراهم کرده‌اند.

مدیرعامل انجمن خیران مسکن ساز کشور با بیان اینکه این نهاددر تامین مسکن محرومان با همکاری خیران نقش تاثیرگذاری دارد خاطر نشان کرد: تاکنون ساخت 30 هزار واحد مسکونی در کشور توسط انجمن خیران مسکن‌ساز آغاز و 20 هزار واحد مسکونی آن تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

سلگی از اجرای طرح مسکن ویژه خانواده‌های دومعلولی خبر داد و بیان کرد: در این زمینه 8 هزار واحد مسکونی در حوزه شهری با مشارکت بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی، وزارت راه و شهرسازی و انجمن خیران مسکن ساز انجام شده که کار بسیار ارزشمند و بزرگی است که امیدواریم این کار با نام یک نمونه و الگوئی‌که می‌تواند هم افزایی بوجود بیاورد ادامه یابد و خانواده‌های محروم و نیازمند صاحب مسکن شوند.

وی، با اشاره به اینکه حل مشکل  مسکن خانواده‌ها زمینه حل دیگر دغدغه‌ها را فراهم می‌کند گفت: با توجه به اینکه قیمت‌های مسکن  و قیمت ساخت و سازها افزایش یافته است جا دارد خیران در عرصه ساخت مسکن حضور فعال‌تری داشته باشند.

مدیرعامل انجمن خیران مسکن ساز کشور  باتاکید بر همکاری بیشتر خیران در حل مشکلات مسکن جوانان و محرومان افزود: این انجمن آماده است تمامی خیرانی که هر نیتی داشته باشند آنها را سازمانی و نیات آنها اجرایی کند تا منجر به صاحب مسکن خانواده‌های نیازمند و محروم شود.

سلگی، با بیان اینکه استان بوشهر نقش مهمی در ساخت مسکن محرومان دارد خاطر نشان کرد:تاکنون  850 واحد مسکونی  با کمک خیران، دستگاه‌ها، مشارکت مردم  در استان بوشهر ساخته و تحویل نیازمندان شده است.

وی با اشاره به اینکه یک خیر می‌تواند کل یا بخشی از هزینه‌های یک واحد مسکونی را تامین کند تصریح کرد: هم‌اکنون حدود 1500 نفر در سطح کشور از اعضای هیئت امنای خیران مسکن‌ساز هستند که هر یک از این افراد نیز به چند  خیر و نیکوکار مسکن ساز دیگر متصل است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18558
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم