آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۶:۳۸:۰۵
امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/21 - ۱۷:۱۶:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
140 میلیارد ریال در اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از اجرای طرح کاداستر در ۴۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر خبر داد و گفت:۱۴۰ میلیارد ریال در اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد تقی منوچهری پیش‌ازظهر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه حوزه کشاورزی استان نقش تاثیرگذاری در تولید و تامین محصولات دارد اظهار داشت: تولید محصولات کشاورزی استان بوشهر امسال افزایش قابل توجهی داشته است که تولید 6 برابری گندم در امسال نسبت به سال قبل گواه این ادعا است چراکه برداشت گندم از 140 هزار تن فراتر رفت.

وی از اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر خبر دادو بیان کرد: طرح کاداستر در 430 هکتار اراضی کشاورزی  استان بوشهر اجرایی شده  است.

منوچهری با اشاره به اجرای طرح کاداستر در 430 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت:140 میلیارد ریال در اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی استان بوشهر تخصیص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون  65 درصد طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان اجرایی شده است افزود: این برای اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر 87 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

منوچهری با بیان اینکه از این میزان 71 میلیارد ریال آن از اعتبارات ملی و مابقی از اعتبارات استانی بوده است خاطر نشان کرد: مابقی اراضی کشاورزی استان بوشهر برای اجرا طرح کاداستر 165 هزار هکتار با 69 میلیارد ریال اعتبار است.

وی با اشاره به اینکه اجرا طرح کاداستر از سال 94 در این استان آغاز شده تصریح کرد: بیشترین میزان قرارداد منعقد شده برای  اجرای طرح کاداستر در سطح کشور جهاد کشاورزی استان بوشهر دارد.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه اجرا این طرح تا پایان امسال تکمیل می‌شود گفت: تا رفع نشدن تداخل‌ها عصاره کار طرح کاداستر در استان مشخص نمی‌شود.

منوچهری تاکید کرد: در این راستا انتظار می‌رود با هدف بهره مندی استان از مزایای طرح کاداستر کارگروه رفع تداخل با اهتمام دستگاه‌های ذیربط در سطح استان فعال‌تر شود تا تکلیف اراضی کشاورزی مردم یکبار برای همیشه مشخص شود.

وی، ناظر عالی کار طرح کاداستر را سازمان نقشه برداری کشور دانست و افزود: با تایید نهایی این سازمان نقشه‌های تهیه شده در طرح کاداسترمی‌توانند مبنایی برای صدور سند اراضی کشاورزی استان بوشهر باشد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18606
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم