آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۶:۳۸:۰۵
امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/21 - ۱۶:۴۵:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
استاندار بوشهر خواستار توجه ویژه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به روابط عمومی‌ها شد

استاندار بوشهر، با بیان اینکه روابط عمومی‌ها خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن محسوب می‌شوند گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر ضمن تامین منابع مالی و تجهیزاتی، توجه ویژه‌ای به تحقق مطالبات روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌ دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر، با گرامیداشت روز روابط عمومی و ارتباطات، جایگاه این حوزه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی نقش بی بدیلی در نشان دادن کارآمدی و یا ناکارآمدی دستگاه‌ها دارند.

وی، روابط عمومی را آینه تمام عیار توفیق یا عدم توفیق، کارآمدی یا ناکارآمدی سازمان‌ها و ادارات دانست و تصریح کرد: سازمان و اداره‌ای می‌تواند موفق باشد که روابط عمومی‌ها توانمند، قوی و با برنامه داشته باشد.

استاندار بوشهر، هدف از تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها را هم‌افزایی، تعامل و برنامه‌ریزی دانست و افزود:شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها  راهکارهای لازم برای بهبود شیوه‌های اطلاع رسانی را ارائه کند که خدمات دولت در بخش‌های مختلف دیده شود.

گراوند، شان و منزلت خبرنگاران و روابط عمومی‌ها را بسیار مهم و بالا دانست و بیان کرد: ضمن تامین تجهیزات، امکانات و  منابع مالی روابط عمومی‌ها، ولی نباید حل مشکلات روابط عمومی‌ها را با منابع مالی گره خورده شود چراکه این تفکر، با اهداف روابط‌ عمومی‌ها بسیار فاصله دارد.

وی، با تاکید بر توجه به خلاقیت و نوآوری در ارائه شیوه‌های اطلاع رسانی از سوی روابط عمومی‌ها خاطر نشان کرد: خلاقیت و ایده‌های نو زمینه ساز حل مشکلات در بخش‌های گوناگون است.

استاندار بوشهر، بر ارائه خلاقیت و نوآوری، آشنایی با ایده‌های جدید، اطلاع رسانی به‌موقع، استفاده از شیوه‌های نوین در اطلاع رسانی، بیان واقعیت‌ها بدون کم و کاست و آموزش تاکید کرد.

گراوند با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید در کنار مدیران و نه درحاشیه باشند افزود:روابط عمومی ادارات باید در بدترین شرایط، کارآمدی سازمان را بیان کند.

وی، با تاکید بر این نکته که مدیران دستگاه‌های اجرایی، باید روابط عمومی‌ها را چشم بینای خود برای ایجاد سرمایه اجتماعی بدانند تصریح کرد: درشرایطی که دشمن از جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای به عنوان جاده صاف کن استفاده می‌کند باید دقیق‌تر از گذشته در جهت دادن افکار عمومی و کارآمد جلوه دادن نظام عمل کنیم.

استاندار بوشهر، تعامل با رسانه‌ها و بیان عملکرد دولت را یکی از فاکتورهای ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود:روابط عمومی‌ها باید با بیان موفقیت‌ها و عملکردهای دستگاه‌ها افکارعمومی را مدیریت و در جامعه امید آفرینی کنند.

گراوند با بیان اینکه روابط عمومی‌ها خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن محسوب می‌شوند گفت:روابط عمومی‌ها با کارکرد درست خود می‌توانند به عنوان خط مقدم درجنگ روانی دشمن با تبیین کارکرد دولت و تزریق امید به جامعه دولت و نظام را یاری کنند.

وی به اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر پرداخت و با اشاره به تخصیص 2035 میلیارد تومان اعتبار در این سفر افزود:روابط عمومی دستگاه‌ها باید پروژه‌هایی که از این محل اجرا می‌شود را به جامعه هدف معرفی کنند.

استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم اطلاع رسانی به موقع به جامعه خاطر نشان کرد: اگر  خدمات و اجرای طرح‌ها و برنامه‌‌ها به‌موقع اطلاع رسانی نشود هر چند کار مثبت انجام شده، ولی عملکرد دستگاه‌های اجرایی ضعیف جلوه داده می‌شود.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18607
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم