آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۶:۳۸:۰۵
امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/21 - ۱۷:۰۶:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کارگروه ملی رفع آلایندگی ‌عسلویه به دستور رئیس جمهور تشکیل می‌شود‌

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از تشکیل کارگروه ملی رفع آلایندگی در عسلویه به دستور رئیس جمهور خبر داد و گفت: امیدواریم با تصویب طرح‌های مهم شاهد اقدامات اساسی در زمینه کاهش و رفع آلایندگی‌ها و آلودگی‌های آب و هوایی در جنوب استان بوشهر باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فرهاد قلی‌نژاد ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات سمن‌های حوزه  حفاظت محیط زیست استان بوشهر، ظرفیت زیست محیطی این استان را در بخش‌های جانوری، گیاهی، تالابی و پارک‌های ملی دریایی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: در استان بوشهر 8 منطقه زیست محیطی، 2 پارک ملی دریایی نایبند و دیر- نخیلو و 2 اثر طبیعی ملی کوه نمک و جزیره خارگو  وجود دارد که زیست و زاد و ولد انواع جانوران در آنها انجام می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مقابله با آلایندگی‌ها و آلودگی‌های زیست محیطی را از رسالت‌های مهم این اداره کل دانست و افزود: ظرفیت‌های زیست محیطی این استان به نحو مطلوب معرفی و شناسانده نشده که لازم است در این عرصه اقدام عاجل شود.

وی، گونه‌های گیاهی، جانوری و مناطق طبیعی استان بوشهر را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: استان بوشهر در بخش‌‌های دریایی، ساحلی، تالاب‌ها، دشت‌ها و کوه‌ها  از ظرفیت مهمی برای زیست و زاد و ولد جانوران برخوردار است که حفاظت از این مناطق در اولویت قرار دارد.

قلی‌نژاد آلایندگی و آلودگی‌های زیست محیطی را یکی از چالش‌های مهم استان بوشهر در مناطق شهری، روستایی و صنعتی دانست و بیان کرد: در این راستا تاسیسات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در پارس جنوبی بدون مطالعات زیست‌محیط  و پیوست‌های سلامت در این مناطق توسعه یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست  استان بوشهر از متوقف شدن صدور مجوز فعالیت صنعتی بدون مطالعه زیست محیطی در منطقه پارس جنوبی خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون هیچ مجوزی بدون مطالعات زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی و دیگر مناطق  صادر نمی‌شود و در این راستا بررسی بافت خاک، جهت باد غالب، مسائل آلودگی و آثار تجمیعی آلایندگی‌ها برای صدور مجوزها مورد تاکید قرار دارد.

وی، آلایندگی زیست محیطی و آلودگی آب دریا را از مشکلات مهم جنوب استان محل استقرار صنایع عظیم نفت و گاز پارس جنوبی دانست و افزود: در این راستا در سفر استانی رئیس جمهور به استان بوشهر، بر تشکیل کارگروه ملی رفع آلایندگی در عسلویه  تاکید شد که با تشکیل این کارگروه با  حضور رئیس جمهور و  وزرای ذیربط  و تصویب طرح‌های مهم امید می‌رود شاهد اقدامات اساسی در زمینه کاهش و رفع آلایندگی‌ها و آلودگی‌های آب و هوایی در جنوب استان بوشهر باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به ورود فاضلاب‌های شهری به دریا گفت: این مهم یکی دیگر از چالش‌های اساسی در این حوزه است که ساماندهی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب استان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

قلی‌نژاد دفع پسماند و زباله  شهری استان بوشهر را نامطلوب دانست و افزود: در این راستا  با مطالعه وضع موجود دفع پسماند و ارائه راهکارها  امید می‌رود این مشکل برطرف شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18815
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم