آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ ۱۷:۳۲:۱۹
امروز : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/14 - ۲۰:۱۹:۳۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
نیکوکاران 8 هزار سبد کالا بین نیازمندان و مددجویان بوشهر توزیع کردند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه مراکز نیکوکاری نقش مهمی در رسیدگی به نیازمندان محلات دارند گفت: در ایام ماه مبارک رمضان نیکوکاران ۸ هزار سبد کالا بین نیازمندان و مددجویان استان بوشهر توزیع کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی، ظهر امروز در جلسه بررسی فعالیت‌های مراکز نیکوکاری استان با اشاره به نقش اساسی مراکز نیکوکاری در کمک به نیازمندان اظهار داشت: امروز حرف نخست در زمینه تعامل با مردم را مراکز نیکوکاری می‌زنند و راه‌اندازی مراکز نیکوکاری و واگذاری امور به مردم، نقش مهمی در سرعت‌بخشی کمک به نیازمندان داشته است.

وی از فعالیت 80 مرکز نیکوکاری در استان خبر داد و  افزود:  با راه‌اندازی 31 مرکز نیکوکاری در ماه مبارک رمضان اکنون 80 مرکز نیکوکاری در استان بوشهر ماموریت جذب و جمع آوری کمک‌های مردمی و اجرای برنامه‌های محرومیت‌زدایی را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان  امسال اعداد مراکز نیکوکاری در استان بوشهر به  100 مرکز با اولویت تقاضای مساجد افزایش پیدا می‌کند گفت:  مراکز نیکوکاری نقش مهمی در رسیدگی به نیازمندان محلات دارند که در ایام ماه مبارک رمضان نیکوکاران  8 هزار سبد کالا بین نیازمندان و مددجویان استان بوشهر توزیع کردند.

لطفی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری همیار و همراه کمیته امداد در کمک به نیازمندان  هستند تصریح کرد: پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی، کمک‌های فرهنگی و آموزشی، اکرام ایتام، اشتغال، تامین جهیزیه، خدمات درمانی، احداث و تعمیر مسکن از جمله مساعدت‌های موسسات خیریه به مددجویان این نهاد است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر هدف از راه اندازی مراکز نیکوکاری را شناسایی دقیق نیازمندان محلات، جمع‌آوری کمک‌های خیران و ارائه خدمات دقیق‌تر به نیازمندان توسط اهالی محلات است.

وی با بیان اینکه مدیریت مراکز نیکوکاری به صورت هیئت عاملی است تاکید کرد: کمیته امداد هیچ گونه دخل و تصرفی در کار و برنامه‌های مراکز نیکوکاری ندارد و تنها نقش نظارتی را ایفا می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به اینکه  مراکز نیکوکاری در جمع آوری کمک‌های مردمی و توزیع بین نیازمندان نقش مهمی دارند خاطر نشان کرد: هر گونه درآمد این مراکز با نظر و تشخیص اعضای هیئت عامل، بین مددجویان کمیته امداد و سایر اقشار نیازمند حتی نیازمندان بهزیستی هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: مراکز نیکوکاری در سراسر کشور و استان دارای سیستم و نرم افزار آنلاین برای بررسی درخواست کمک نیازمندان هستند تا که مشخص شود فردی برای چند بار از مراکز دیگر کمکی دریافت نکرده باشد.

لطفی از راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در مساجد، صنوف، کارخانه‌ها، حوزه‌های علمیه خبر داد و بیان کرد:  تمامی گروه‌های کاری در صورت درخواست طی یک بررسی مجوز راه اندازی مرکز نیکوکاری را دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18817
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم