آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۶:۳۸:۰۵
امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/21 - ۱۷:۱۲:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
اورژانس

رئیس اورژانس استان بوشهر گفت: بالگرد اورژانس برای نجات جان مرد ۵۵ ساله به پرواز درآمد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، عبدالرحیم دادجو، اظهار کرد: در پی تماس با مرکز پیام شهرستان تنگستان مبنی بر درخواست کمک برای مردی ۵۵ ساله که مشکل قلبی داشت تکنسین‌ها غلامحسین دریانورد و حسین آربی از پایگاه دلوار کمتر از دو دقیقه بر بالین بیمار رسیدند.

وی تصریح کرد: پس از رسیدن کارشناسان فوریت‌های پزشکی بر بالین بیمار بررسی‌ها حاکی از ایست قلبی بیمار بود و بنابراین بدون فوت وقت عملیات احیای قلبی و ریوی پیشرفته را شروع کردند.

رئیس اورژانس بوشهر افزود: همزمان هماهنگی‌های لازم جهت اعزام بالگرد صورت گرفت و بالگرد اورژانس نیز در مدت زمان کمتر از دوازده دقیقه به صحنه رسید.

دادجو خاطرنشان کرد: پس از آن آمبولانس اورژانس جاده‌ای بوالخیر وارد صحنه شده و با مسدود کردن جاده و فراهم سازی موقعیت برای لندینگ بالگرد، بیمار تحویل تیم پزشکی شد.

وی ادامه داد: در آنجا پرسنل بالگرد ۱۱۵ به کمک پرسنل اورژانس جاده‌ای دلوار رفته و به دلیل ایست مجدد قلبی تنفسی، بیمار در آسمان احیا شد که خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه پرسنل اورژانس ۱۱۵ از مرگ نجات یافته و برای دریافت مراقبت‌های بیشتر به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر انتقال یافت.

رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: بیمار هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سلمان فارسی تحت نظر است.
انتهای پیام

کد خبر 18843
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برچسب ها