آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ ۱۷:۳۲:۱۹
امروز : پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - 2019/11/14 - ۲۰:۳۸:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
100 هزار اصله نهال حرا در سواحل منطقه حفاظت شده استان بوشهر کاشته شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به کشت یک‌هزار اصله نهال حرا در خور گناوه گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست ۱۰۰ هزار اصله نهال حرا در منطقه حفاظت شده موند استان بوشهر کاشته شده است.

فرهاد قلی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه استان بوشهر دارای مناطق مهم زیست محیطی است اظهار داشت: پارک‌های ملی دریایی دیر- نخیلو و نایبند از مناطق مهم زیست محیطی استان بوشهر است که ظرفیت بالایی در پوشش گیاهی و جانوری به ویژه جانوران دریایی دارد.

وی با بیان اینکه امسال برنامه متنوعی در توسعه زیرساخت‌های زیست محیطی استان بوشهر اجراء می‌شود افزود: یک‌هزار اصله نهال جنگلی حرا امسال در خور گناوه کاشته شد و این در حالی است که توسعه جنگل‌های حرا در اولویت برنامه استان بوشهر در سواحل این استان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، احیاء درختان حرا در سواحل استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برای احیاء اکوسیستم ساحلی درختان حرا در سواحل استان بوشهر کاشته می‌شود که در این راستا 100 هزار اصله نهال جنگلی در منطقه حفاظت شده موند برای توسعه پوشش گیاهی در حال کشت است.

وی، ویژگی پوشش گیاهی جنگل‌های حرا یا مانگرو  در سواحل استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: جنگل حرا از آب دریا تغذیه می‌کند و محل امنی برای زیست، زاد و ولد بسیاری از پرندگان و جانواران دریایی است.

قلی‌نژاد از برگزاری جشنواره سبز خبر داد و گفت: این جشنواره که 25 خرداد برگزار می‌شود در راستای توسعه حفاظت از فرهنگ زیست محیطی و پوشش گیاهی در نقاط حفاظت شده است.

وی، قدردانی از شهروند سبز را از اهداف این جشنواره دانست و افزود: برای توسعه زیرساخت‌های حفظ محیط زیست کارگروه پسماند در نقاط مختلف تشکیل و عملیاتی شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهربا بیان اینکه استان بوشهر دارای اکوسیستم کم‌نظیری در کشور است تصریح کرد: زیست انواع لاکپشتان دریایی و دولفین‌های گوژپشت از جمله جانوران دریایی استان بوشهر در نقاط حفاظت شده است.

قلی‌نژاد بیان کرد: پالایش گونه پلنگ ایرانی در دشتستان مورد توجه قرار دارد که دبیرخانه این مهم در دشتستان مستقر شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان دشتستان از جمله زیستگاه‌های مناسب زندگی گونه‌های نادری همچون پلنگ ایرانی است افزود: شهرستان دشتستان به واسطه وجود زیستگاههای مهم این گونه جانور، به عنوان مرکز دبیرخانه پلنگ ایرانی  برای 5 استان استان‌های زاگرسی برگزیده شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: کوه‌های دشتستان از جمله ارتفاعات مناطق بوشکان، تنگ‌ارم و گیسکان و  قله‌های تنگستان زیست پلنگ ایرانی رصد می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18872
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم