آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۶:۳۸:۰۵
امروز : شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/21 - ۱۷:۴۹:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
50 میلیارد تومان برای نوسازی شبکه‌‌های آبرسانی استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود

استاندار بوشهر با اشاره به مشارکت ۵ استان در بازسازی شبکه‌های آبرسانی شهرهای ‌بوشهر گفت: این ۵ استان در اصلاح شبکه آبرسانی شهرهای استان ‌۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در  نشست با نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مصوبات سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان اظهار داشت: در این سفر 2053 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های مختلف مصوب شد که  در دو سال اعتبارت یاد شده به استان بوشهر تخصیص می‌یابد.

وی، از ابلاغ برخی از اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور خبر داد و بیان کرد: نخستین ابلاغ اعتبارات، در بخش آب و فاضلاب، طرح‌های مختلف جهاد کشاورزی و آبخیزداری است.

استاندار بوشهر اعتبارات امسال عمرانی تملک دارایی استان بوشهر  را 580 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور، اعتبارات 170 درصد افزایش می‌یابد.

گراوند، با اشاره به طرح‌های در حوزه آبرسانی استان خاطر نشان کرد: اعتبارات در حوزه آب به صورت کامل برای تسریع در اجرای طرح‌ها تخصیص می‌یابد و این در حالی است که پروژه‌های آب شیرین‌کن در شهرهای مختلف ساحلی استان بوشهر اجرایی شده است.

وی، از صدور مجوز اجرای طرح آب شیرین‌کن عسلویه خبر داد و  خاطر نشان کرد: اکنون پروژه‌های آب شیرین‌کن در عسلویه، بوشهر، برازجان، تنگستان و شهرهای مختلف دشتستان اجرایی شده که با تکمیل آنها مشکلات مردم در این حوزه برطرف می‌شود.

استاندار بوشهر از  حفر و تجهیز چاه‌ها در دشتی و دشتستان خبر داد و افزود: 11 حلقه چاه آب  برای تامین آب برازجان حفر و تجهیز شده که در موعد مقرر وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

گراوند با اشاره به نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای مختلف استان بوشهر با مشارکت شرکت‌های آب و فاضلاب 5 استان بیان کرد: اکنون اصفهان و آذربایجان شرقی در بازسازی شبکه آب بوشهر فعالیت می‌کنند که با اتمام عملیات آنها، مشکل تامین آب جنوب شهر بوشهر برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی و فارس در نوسازی شبکه آبرسانی برازجان همکاری می‌کنند گفت: شبکه آبرسانی جم نیز استان تهران از 20 تیرماه نوسازی می‌کند که در مجموع این 5 استان در اصلاح شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر 50 میلیارد تومان هزینه می‌کنند.

استاندار بوشهر با تاکید بر اهمیت رعایت صرفه جویی در مصرف آب در رفع مشکلات افزود: در راستای اجرای طرح‌های آبرسانی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر همکاری مردم در مصرف بهینه هم باید مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند به حوزه اشتغال پرداخت و تصریح کرد: نرخ بیکاری که در سال 1396 در استان بوشهر 11.2 درصد بود این رقم سال گذشته به 10.5 درصد کاهش یافت و امسال هم با اجرای طرح‌های مختلف اشتغال‌‌زایی، نرخ بیکاری کاهش قابل توجهی می‌یابد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18880
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم