آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۹:۴۵:۰۶
امروز : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/21 - ۲۲:۲۷:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
استاندار بوشهر: شیوه‌های هنری برای آگاه‌سازی جامعه از تبعات مواد مخدر به‌کارگیری شود

استاندار بوشهر با تاکید بر ادامه مبارزه قاطعانه با سوداگران مرگ گفت: برای انتقال پیام در راستای آگاه سازی جامعه از تبعات مواد مخدر و اعتیاد، از شیوه‌های هنری و استفاده از هنرمندان در استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با گرامیداشت 5 تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و با قدردانی از فعالیت‌های مبارزه با سوداگران مرگ اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه مبارزه با مواد مخدر خوب عمل کرده است به گونه‌ای که در 20 سال گذشته با متلاشی شدن باندهای گوناگون، افزون بر  90 تن مواد افیونی مخدر در استان بوشهر با تلاش نیروهای انتظامی، امنیتی و نظامی کشف شده است.

وی تلاش دستگاه‌های انتظامی، نظامی و امنیتی استان بوشهر در عرصه مبارزه با مواد مخدر را ستود و افزود: در عرصه مبارزه با مواد مخدر دریابانی، سپاه و منطقه دوم نیروی دریایی سپاه عملکرد مطلوبی داشته است.

استاندار بوشهربا بیان اینکه حضور این نیروها در عرصه مبارزه با مواد مخدر نشان از برخورد قاطع با سوداگران مرگ است تصریح کرد: مادر اصلی آسیب‌های اجتماعی در عرصه مواد مخدر است چراکه آمارها نشان می‌دهد 65 درصد علت همسرآزاری و 55 درصد از عوامل طلاق در جامعه مواد مخدر بوده است.

گراوند وضعیت استان بوشهر در عرصه اعتیاد را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بر اساس آمارهای موجود وضعیت استان بوشهر در حوزه اعتیاد خاکستری و رو به سفید است و وضعیت‌های زرد و قرمز که وضعیت بحرانی است استان بوشهر در این حوزه‌ها قرار ندارد.

وی، با تاکید بر افزایش آگاه سازی جامعه از تبعات و مضرات مواد مخدر و اعتیاد تصریح کرد: برای انتقال پیام در راستای آگاه سازی جامعه از تبعات مواد مخدر و اعتیاد، از شیوه‌های هنری و  استفاده از هنرمندان در استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با تاکید بر ادامه مبارزه قاطعانه با سوداگران مرگ گفت: روش‌هایی که اثر بخشی بیشتری در عرصه آگاه سازی دارد باید مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند برنامه‌‌ریزی برای اثربخش کردن فعالیت‌ها در عرصه آگاه سازی جامعه را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: تشکیل کمیته‌های مشارکتی آگاه سازی جامعه از اعتیاد و مواد مخدر در عرصه خانواده، دانشجویی و دانش آموزی باید در اولویت برنامه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر قرار بگیرد.

وی، تشدید و تقویت مقابله با سوداگران مرگ در دریا را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر در دریا شیوه‌های جدید تدوین و عملیاتی شده است که باید این روش‌ها تقویت و تشدید شود.

استاندار بوشهر پایش بررسی وضعیت  اعتیاد در حوزه کارمندی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: پایش در این عرصه ضروری است و افرادی که درگیر مواد مخدر هستند باید به آنها برای ترک اعتیاد کمک شود تا غرق مواد افیونی مخدر نشوند چراکه این افراد بیمار هستند.

گراوند، آموزش به شیوه ترکیبی با بهره‌گیری از روانشناس و پزشک در قالب یک بسته آموزشی را یک ضرورت دانست و افزود: باید از تجربیات سازمان بهزیستی در عرصه آموزش و سالم سازی جامعه  از اعتیاد استفاده شود.

وی با تاکید بر سالم سازی محیط‌های آلوده از مواد مخدر گفت:  با بهره‌گیری از دفاتر تسهیل‌گری و مرکز رصد اجتماعی با پایش محلات و مناطق آلوده از مواد مخدر، زمینه سالم سازی این مناطق و محلات فراهم شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18924
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم