آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۹:۴۵:۰۶
امروز : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/21 - ۲۰:۴۷:۴۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
10 باند قاچاقچی مواد مخدر‌ در بوشهر متلاشی شد‌

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به متلاشی شدن ۱۰ باند قاچاقچی مواد مخدر در استان گفت: در سه ماه نخست امسال افزون بر ۴.۳ تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ارسطو ترکمان‌منش ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر به برنامه‌های این هفته پرداخت و اظهار داشت: در این هفته بیش از 50 برنامه از سوی دستگاه‌های مختلف در راستای آگاه سازی جامعه و خدمات به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی، افزایش دسترسی به خدمات درمان، کاهش آسیب اجتماعی و بازتوانی را از جمله برنامه هفته مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر دانست و افزود: اجرای برنامه‌های پیشگیری  از اعتیاد در محلات به ویژه مناطق حاشیه نشین و پرخطر از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر برپایی نمایشگاه‌های پیشگیری از اعتیاد با محوریت سازمان‌های مردم نهاد، ارائه خدمات ویزیت و مشاوره رایگان و تخفیف در هزینه‌های درمان را از دیگر برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی در هفته مبارزه با مواد مخدر در استان بوشهر دانست.

ترکمان‌منش با اشاره به برنامه سازمان بهزیستی استان بوشهر در هفته مبارزه بامواد مخدر خاطر نشان کرد: برپایی نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در محلات شهری و روستایی، تقویت و اجرای برنامه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر، تقویت مشارکت آحاد جامعه در عرصه اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر از برنامه سازمان بهزیستی است.

وی، نقش مهم سپاه در عرصه مبارزه با مواد مخدر را ستود و افزود: تقویت و اجرای برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری از مصرف مواد مخدر برای گروه‌های هدف با بهره‌گیری از ظرفیت بسیج اقشار با اولویت خانواده‌ها و بهره‌گیری از فضای مجازی برای اصلاح باورهای غلط شکل گرفته نسبت به مواد توهم‌زا و قرص‌های روان‌گردان از برنامه‌های تدوین شده برای سپاه استان بوشهر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهربا بیان اینکه برای سازمان تبلیغات اسلامی، ارشاد اسلامی، هلال احمر، شهرداری، نیروی انتظامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صدا و سیما و ورزش و جوانان برنامه‌هایی ویژه هفته مبارزه بامواد مخدر طراحی شده افزود: در این هفته ضمن بهره بردن از ظرفیت روحانیون، هیئت‌های مذهبی و کانون‌های فرهنگی مساجد، اجرای تئاترهای خیابانی در عرصه گسترش فرهنگ پیشگیری استفاده می‌شود.

ترکمان‌منش با اشاره به کشف مواد مخدر در 20 سال گذشته خاطر نشان کرد: از کشف 90 تن مواد مخدر در 20 سال گذشته در استان بوشهر 50 تن آن در سه سال گذشته کشف شده است.

وی، از متلاشی شدن 1296 باند قاچاقچی مواد مخدر در 20 سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در استان بوشهر 20 نفر در عرصه مبارزه با مواد مخدر به فیض عظیم شهادت و 35 نفر جانباز شدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر به کشف مواد مخدر در سه ماه نخست امسال پرداخت و تصریح کرد: در این مدت با متلاشی شدن 10 باند قاچاقچی افزون بر 4.3 تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18928
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم