آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۹:۴۵:۰۶
امروز : دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - 2019/10/21 - ۲۱:۲۲:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
پیک بار مصرفی برق استان بوشهر افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از موج جدید گرما به استان خبر داد و گفت: مطابق بررسی‌های انجام شده به ازای هر یک درجه افزایش دما در استان بوشهر معادل ۵۰ مگاوات به بار مصرفی برق استان اضافه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  اردشیر مذکوری بعدازظهر امروز در نشست روند بررسی پیک برق مصرفی استان بوشهر با اشاره به تغییر ساعات کاری دستگاه‌های اجرایی و نقش آن در کاهش مصرف برق اظهار داشت: با تدبیر مناسب استاندار بوشهر ، به منظور رفاه حال مردم ساعات کاری ادارات در طی یک ماه گذشته دو بار کاهش یافت که در اثربخشی برنامه‌های شرکت توزیع برق استان بوشهر برای کاهش پیک مصرف تاثیرگذار بوده است.

وی از پایداری برق مطمئندر استان خبر دادو بیان کرد: با تغییر ساعات کاری ادارات از 6:30 دقیقه تا 13:30 دقیقه در برقرسانی مطمئن و پایدار به مردم استان هیچگونه اشکالی ایجاد نشده است . 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهراز کاهش 70 مگاواتی مصرف برق در استان بوشهر خبر دادو خاطر نشان کرد: با تغییر ساعت کار ادارات 70 مگاوات پیک مصرف برق استان بوشهر در 7 روز گذشته کاهش یافت.

مذکوری از آغاز موج جدید گرما  در تیر ومرداد در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: انتظار می‌رود با ورود موج‌های جدید گرما در تیرماه و مرداد ماه میزان استفاده از وسایل سرمایشی و مصرف انرژی برق  بیشتر شود.

وی افزود: مطابق بررسی‌های انجام شده به ازای هر یک درجه افزایش دما در استان بوشهر معادل 50 مگاوات به بار مصرفی برق استان اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر تصریح کرد: با تدبیر و دور اندیشی به موقع استاندار بوشهر، ساعت کار ادارات دولتی از اول تیرماه از ساعت 06:30  تا 13:00  تعیین شده که می‌تواند با وجود افزایش گرما ، تاثیر مناسبی بر کاهش پیک مصرف داشته باشد.

مذکوری با اشاره به اینکه برای مدیریت بهینه مصرف برق ، چند اکیپ بازرسی بر نحوه کارکرد ادارات دولتی استان بوشهر نظارت می‌کنند گفت: این تیم‌های نظارتی پس از اتمام ساعت اداری در ساعت 13:00 بر خاموش بودن وسائل سرمایشی ادارات نظارت می‌کنند تا کاهش در مصرف انرژی برق در ساعت پیک محقق شود.

وی با اعلام این که بخش عمده ای از مشترکان برق در حوزه خانگی است، عنوان کرد: تنظیم درجه کولرهای گازی بین 23 تا 26 درجه سانتی‌گراد، استفاده از لامپ‌های LED، عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف از قبیل جاروبرقی، اتو و ماشین لباسشویی در ساعات اوج بار  مصرف از ساعت 12 تا 17 و 20 تا 23، استفاده از سیستم‌های هوشمند روشنایی در راهروهای آپارتمان‌ها و  سرویس وسایل سرمایشی پیش از شروع به کار آنها در فصل گرما می‌تواند در کاهش مصرف برق بسیار تاثیرگذار باشد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18932
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم