آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۲۱:۴۱:۵۳
امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/17 - ۲۱:۴۴:۴۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
783 میلیارد تومان به شهرداری‌های استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری بوشهر با تاکید بر تکمیل پروژه‌های عمران شهری استان بوشهر گفت: در این راستا امسال ۷۸۳ میلیارد تومان به شهرداری‌های استان بوشهر تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، حمید بردستانی ظهر امروز در گردهمایی شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دشتی با  گرامیداشت روز دهیاری‌ها و شهرداری‌ها اظهار داشت: جایگاه ویژه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در عمران و آبادانی شهرها و روستاها حائز اهمیت است که در این راستا توجه ویژه‌ای به این مهم شده است.

وی از افزایش اعتبارات  و بودجه شهرداری‌های استان بوشهر خبر داد و افزود: امسال بودجه شهرداری‌های استان بوشهر نسبت به سال قبل 23 درصد افزایش یافت که 70 درصد این بودجه از محل ارزش افزوده تامین شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری بوشهر اعتبارات سال قبل شهرداری‌های 38 گانه استان 636 میلیارد تومان دانست و  تصریح کرد: در راستای تکمیل پروژه‌های عمران شهری شهرداری‌ها امسال بودجه شهرداری‌ها با افزایش 23 درصد نسبت به سال قبل به 783 میلیارد تومان رسیده است.

بردستانی با تاکید بر تکمیل پروژه‌های عمران شهری استان بوشهر گفت: تکمیل پروژه‌های عمرانی در اولویت قرار دارد که در این راستا بخشی از پروژه‌های عمران شهری استان بوشهر در هفته دولت و برخی هم در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر اجرای طرحهای اقتصادی و اشتغالزایی در شهرها بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در سطح شهرها در اولویت شهرداران قرار دارد.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری بوشهر ویژگی‌های شهرهای ساحلی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: از 38 شهر استان  بوشهر بیش از 30 درصد آنها در نقاط ساحلی قرار دارد که هر کدام از آنها از مزیت‌های خاصی برخوردار هستند که باید از این فرصت برای ایجاد فضای کسب و کار و اشتغال استفاده شود.

بردستانی با تاکید بر توجه به درآمد پایدار شهرداری‌ها تصریح کرد: شهرداری‌ها باید برای تحقق درآمد پایدار و سرمایه گذاری در شهرها برنامه‌ریزی کنند.

وی، به  اعتبارات ارزش افزوده استان بوشهر پرداخت و افزود: از 448.5 میلیارد اعتبار واریزی به حساب شهرداری‌های استان بوشهر 70 درصد آن از محل ارزش افزوده تامین شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری بوشهر با تاکید بر توجه به دفع پسماند شهرها و روستاها گفت:شهرداران و دهیاران مطالعات پسماند را مورد توجه قرار دهند و نقاط آسیب پذیر را شناسایی کنند.

بردستانی با تاکید بر توجه به بحران در شهرها و روستاها خاطر نشان کرد: توجه به حل مشکلات آب، اشتغال، سرمایه گذاری در اولویت شهرداران قرار دارد.

وی با بیان اینکه شهرداران و دهیاران نباید تنها به مسائل عمرانی توجه کنند تاکید کرد: بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها ودهیاری‌ها باید در زمینه سرمایه گذاری در سطح شهرها و روستاها هزینه شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19104
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم