آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۲۲:۴۲:۴۵
امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/17 - ۲۲:۵۹:۲۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
64 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر ابلاغ شد

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: برای اجرا و حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر ۶۴ میلیارد ریال ابلاغ شد.

سیامک وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه سال گذشته طرح‌های اشتغال‌‌زایی و کارآفرینی در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد اظهار داشت: در عرصه اشتغال روستایی برای پرداخت 270 میلیارد ریال پرونده‌های این حوزه در بانک‌ها در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه سال قبل  تسهیلات اعتباری کم بهره در اجرای طرح‌های اشتغال روستایی پرداخت شد تصریح کرد: سال قبل افزون بر 200 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری کم بهره در استان بوشهر پرداخت و زمینه اشتغال 4 هزار نفر فراهم شد.

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اجرای طرح کارورزی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: سهمیه طرح کارورزی استان بوشهر 2 هزار و 200 نفر است که در مرحله نخست تعداد قابل توجهی جذب شده‌اند.

وطن‌خواه با اشاره به اجرای طرح مشاغل خانگی در استان بوشهر بیان کرد: اعتبارات مصوب مشاغل خانگی 200 میلیارد ریال است که  180  میلیارد ریال آن ابلاغ و 93 درصد پرداخت شده است.

وی از ابلاغ تسهیلات جدید مشاغل خانگی خبر داد و تصریح کرد: برای اجرا و حمایت از طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر 64 میلیارد ریال ابلاغ شد.

وطن‌خواه با تاکید بر حمایت و پشتیبانی از طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی و مشاغل خانگی افزود: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی با بهره 4 تا 6 درصد بر اساس ظرفیت‌های مناطق روستایی است که پرداخت وام‌های اشتغال روستایی و مشاغل خانگی با کمترین بهره بانکی انجام می‌شود.

معاون اشتغال و کارآفرینی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه سال قبل با پرداخت این تسهیلات زمینه اشتغال 2هزار و 300 نفر در روستاهای استان بوشهر فراهم شد به تسهیلات فراگیر پرداخت و گفت: سال قبل در این حوزه 340 میلیارد ریال به طرح‌های دانش بنیان مناطق شهری استان پرداخت و827  فرصت شغلی ایجاد شد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر توسعه تعاون‌های تولیدی در روستاها را مورد تاکید قرار داد و افزود:  توسعه تعاونی‌ها در روستاها بر اساس ظرفیت‌های تولیدی و کشاورزی مورد توجه ویژه قرار دارد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 19137
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم