آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ ۲۳:۱۷:۱۸
امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/14 - ۰۳:۳۶:۴۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
سعید زرین‌فر

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: ایجاد زمینه جلب گردشگر با توجه به اشتراکات فرهنگی، توسعه همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی استان بوشهر با قزاقستان مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

‌به گزارش خبرگزاری محار به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، سعید زرین‌فر در نشست سرپرست کنسولگری کشور قزاقستان (مستقر در بندرعباس) با مدیران و فعالان اقتصادی استان بوشهر در خصوص سفر سرپرست کنسولگری کشور قزاقستان در بندرعباس به بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر در هفته جاری میزبان "دولتعلی نیسان" مسئول ارتباط کشور قزاقستان با شش استان جنوبی کشور شامل سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان و خوزستان بود.

وی افزود: در سفر سرپرست کنسولگری کشور قزاقستان به بوشهر با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندر بوشهر و نشست با فعالان اقتصادی استان مباحث تخصصی و تجاری در حوزه کشورهای اوراسیا با موضوعات اقتصادی مشترک در چارچوب موارد مطرح شده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر، تمایل طرفین به ایجاد زمینه جلب گردشگر با توجه به اشتراکات فرهنگی و تنوع آب و هوایی دو کشور، پیشنهادات توسعه و همکاری اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور، تمایل طرفین به خواهرخواندگی بین بوشهر با یکی از شهرها و یا تفاهم نامه بین استان بوشهر و یکی از استان‌های قزاقستان و یا اتاق بازرگانی بوشهر با اتاق قزاقستان را از موارد مطرح شده دانست.

زرین‌فر بررسی و پیگیری موضوعات کاری صادرکنندگان خرمای بوشهر به کشور قزاقستان، پیشنهاد استمرار بازدید طرفین از ظرفیت‌های سرمایه گذاری بوشهر و کشور قزاقستان، ایجاد شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک در دو کشور، پیشنهاد ایجاد رایزن اقتصادی در سفارتخانه‌های هر دو کشور و ایجاد زمینه برگزاری هفته و مناسبت‌های فرهنگی مشترک برای هر دو کشور را از دیگر موارد مطرح شده دانست.

همکاری در بخش‌های مختلف اقتصادی به خصوص مزیت‌های نسبی در صنایع دستی و برگزاری کلاس‌های آموزشی صنایع دستی و صادرات مواد معدنی، سیمان، گچ، میگو و خرما از اولویت‌های برنامه‌های دو کشور مد نظر قرار گرفت و در این رابطه از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تجاری بندر بوشهر و ساحل و همچنین بافت قدیم شهر بوشهر بازدید شد.

در پایان دولتعلی نیسان، سرپرست کنسولگری کشور قزاقستان در بندرعباس ضمن تشکر از مسئولان استان بوشهر و فرصتی که در این خصوص مهیا شده، اظهار امیدواری کرد با انتقال این فرصت‌ها به مسئولان کشور قزاقستان، زمینه توسعه و بهره‌گیری بیشتری برای طرفین فراهم شود.


انتهای پیام

کد خبر 19154
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا