آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۲۲:۰۲:۳۹
امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/17 - ۲۲:۰۴:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
بوشهر| 8 دانشگاه مذاهب اسلامی در استان‌‌ها راه‌اندازی شد+تصاویر

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با اشاره به راه‌‌‌اندازی ۸ مرکز دانشگاهی در استان‌ها گفت: اکنون برای افتتاح واحدهای دانشگاهی مذاهب اسلامی در دیگر استان‌ها اقدامات لازم انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین مختاری ظهر امروز در نشست با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان در عرصه اتحاد و انسجام در کشور مورد توجه ویژه است اظهار داشت: در ایجاد راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر تلاش‌های بسیار مهمی از سوی آیت‌الله صفایی بوشهری و حمایت استاندار بوشهر انجام شده است.

وی امام جمعه بوشهر را یکی از مفاخر علمی کشور دانست و افزود: امید می‌رود دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر  قطب مهم و برجسته علمی کشور شود.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه تاسیس این دانشگاه یکی از ابتکارات و یادگارهای مهم و برجسته مقام معظم رهبری است تصریح کرد: هوشمندی مقام معظم رهبری و درکی که معظم‌له نسبت به مقتضیات زمان دارند راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی را مورد تاکید قرار دادند و در این راستا با توجه به مبانی مشترک میان مذاهب اسلامی، راه‌اندازی این دانشگاه بسیار مهم و تاثیرگذار است.

مختاری، دانشگاه مذاهب اسلامی را پشتوانه‌ای برای پروژه تقریب مذاهب دانست و خاطر نشان کرد: تنویر افکار عمومی، تقویت بنیه تقریبی و پیشگیری از  خشنونت و رفتارهای غیرمعقول منبعث از انجماد فکری از مزیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی است.

وی با اشاره به تربیت نیروی انسانی توانمند در دانشگاه مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: این دانشگاه بر اساس منویات مقام معظم رهبری تلاش می‌کند دانشجویانی که نمونه و تبلور اسلام ناب محمدی(ص) باشند را تربیت کند.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه هم اکنون  این  در 8 استان  واحدهای این دانشگاه راه‌اندازی شده است گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی در رشته‌های مختلف و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در 8 استان افزون بر 2 هزار دانشجو  دارد.

مختاری با بیان اینکه دیگر استان‌ها متقاضی ایجاد این واحد دانشگاهی هستند افزود:  اکنون برای افتتاح واحدهای دانشگاهی مذاهب اسلامی در دیگر استان‌ها اقدامات لازم انجام شده است.

وی مدرک دانشگاهی این مرکز آموزش عالی را مورد اشاره قرار داد و  بیان کرد:  مدرک فارغ‌التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی در سه مقطع تحصیلی، با امضای وزیر علوم و رئیس دانشگاه صادر  و در این دانشگاه نیروهای کارآمدی تربیت می‌شود که می‌توان در همه بخش‌های جامعه از آنها بهره جست.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور با بیان اینکه از 12 ملیت در دانشگاه مذاهب اسلامی تحصیل می‌کنندگفت: از تعداد دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی، بیش از 120 دانشجو از 12 ملیت در دو بخش خواهران و براداران در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

در این نشست محسن ارشاد به عنوان سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر معرفی شد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19184
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم