آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۰:۴۱:۲۵
امروز : دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/24 - ۱۰:۵۵:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
بوشهر|مزرعه استخراج ارز دیجیتال«بیت کوین» در دشتستان شناسایی و کشف شد

رئیس پلیس دشتستان از کشف مزرعه استخراج ارز دیجیتال«بیت کوین» در دشتستان خبرداد و گفت: بیت‌کوین یا ارز دیجیتالی در یک مزرعه حاشیه برازجان با استفاده از برق غیرمجاز شامل ۴۲ دستگاه توسط پلیس دشتستان کشف شد.

سرهنگ سید جواد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در برازجان با تاکید بر اشراف اطلاعاتی عملیاتی نیروی انتظامی در دشتستان اظهار داشت: مقابله قاطعانه با هرگونه تخلف در اولویت نیروی پلیس است که در این راستا با فعالیت شبانه‌روزی، زمینه برقراری امنیت پایدار در دشتستان فراهم شده است.

رئیس پلیس دشتستان با قدردانی از مشارکت مردم در همکاری با نیروی انتظامی در  کشف جرایم و برخورد با متخلفان خاطر نشان کرد: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر نصب و راه اندازی دستگاه‌‌های استخراج ارز دیجیتال در بافت حاشیه‌ای شهر برازجان، نیروی انتظامی تحقیقات لازم خود را با هماهنگی مقام قضائی دشتستان آغاز کرد.

وی از کشف بیت‌کوین «Bitcoin» یا ارز دیجیتالی در یکی از مناطق حاشیه شهر برازجان خبر داد و با اشاره به ویژگی این سامانه بیان کرد: ارز دیجیتال بیت‌کوین که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می‌شود باتلاش نیروی انتظامی دشتستان کشف شد.

سرهنگ رضوی با بیان اینکه در عملیاتی هماهنگ 42 دستگاه بیت‌کوین از منطقه یاد شده کشف شد تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد برخی افراد با بهره‌گیری غیرمجاز از شبکه برقرسانی اقدام به راه‌اندازی 42 دستگاه و سامانه استخراج ارز دیجیتال یا بیت‌کوین «Bitcoin» کرده‌اند.

رئیس پلیس دشتستان از جمع‌آوری این سامانه‌ها و تاسیسات خبر داد و گفت: ماموران انتظامی با طراحی دقیق عملیاتی با هماهنگی دستگاه قضا دشتستان تجهیزات استخراج ارز دیجیتال کشف شده را جمع‌آوری کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان، ارزش اقتصادی تجهیزات یاد شده را 5 میلیارد ریال دانست و افزود: متخلفان و متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

انتهای پیام/

کد خبر 19198
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم