آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ ۲۳:۱۷:۱۸
امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/14 - ۰۳:۴۱:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
بوشهر|طرح کاداستر در 30 هزار هکتار اراضی ملی دیلم اجرایی شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم از اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی این شهرستان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح اراضی ملی در شهرستان دیلم در سطح ۳۰ هزار هکتار سنددار شد.

غلامحسین آقاجری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دیلم، با اشاره به نقش مهم اجرای طرح کاداستر در تعیین تکلیف زمین‌ها در اراضی ملی، منابع طبیعی و کشاورزی اظهار داشت: برای حل مشکلات ثبتی طرح کاداستر در اراضی دیلم اجرا شده که نقش مهمی در تسریع ثبت و صدور اسناد املاک دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم  از اخذ سند تکبرگ 30هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان خبر داد و بیان کرد: با اجرای طرح  کاداستر در اراضی ملی شهرستان دیلم 30 هزار هکتار  این اراضی  در شش ماه گذشته سنددار شدند.

وی صدور سند تک برگی (کاداستر) را از برنامه‌های مهم اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر عنوان کرد و گفت: در این طرح اسناد دفترچه‌ای به تک برگی با مشخصات طول و عرض جغرافیایی در سامانه ثبت اسناد ثبت و سند تک برگی برای عرصه‌ها طبیعی صادر می‌شود.

غلامحسین آقاجری تصریح کرد: این اسناد از شش ماه گذشته تاکنون به منظور تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و منابع طبیعی استان بوشهر با کمک و همکاری ادارات ثبت اسناد و املاک صادر شده است .

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح سنددار کردن اراضی ملی و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد کاداستری، پیشگیری از سوءاستفاده متصرفان و زمین‌خواران، اعمال مدیریت دقیق و درست بر عرصه‌های منابع طبیعی و آمایش سرزمین و استفاده بهینه از مدیریت زمان از اهداف سنددار کردن این اراضی بوده است .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم افزود: این عرصه‌ها در محدوده پلاک‌های باستین،گره و دهک قرار دارد که در مجموع 30 هزار هکتار بوده و بنام دولت سنددار شده است.

آقاجری بیان کرد: سنددار کردن اراضی ملی به نام دولت سبب حفاظت از انفال و کاهش تصرف‌ها و تعرض نسبت به اراضی ملی می‌شود و چنانچه اراضی ملی سند مالکیت به نام دولت داشته باشند در صورت تجاوز و تصرف، قابلیت دفاع در محاکم قضایی دارند و این راهکار مناسبی برای مبارزه با پدیده زمین خواری و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی است.

وی با بیان اینکه شهرستان دیلم دارای 153 هزار هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی است تصریح کرد: در راستای مقابله با زمین‌خواری اقدامات مهم و موثری تاکنون انجام شده به‌گونه‌ای که تاکنون افزون بر 19 هکتار اراضی ملی شهرستان دیلم از دست زمین خواران و متصرفان رها سازی شده است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 19254
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم