آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ ۲۳:۱۷:۱۸
امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/14 - ۰۲:۴۲:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
520 نفر از نخبگان قرآنی استان بوشهر در مسابقات قرآنی اوقاف شرکت کردند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهربا اشاره به آغاز چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در بوشهر گفت: در این دور از مسابقات ۵۲۰ نفر از نخبگان قرآنی در ۷ شهرستان به میزبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه به رقابت پرداختند.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مردم این استان  وابستگی و انس با قرآن در تمام مراحل زندگی دانست و اظهار داشت:  جایگاه قرآنی استان بوشهر در سطح ملی و بین‌المللی والا است به‌گونه‌ای بسیاری از نوجوانان و جوانان استان بوشهر دارای رتبه برتر قرآنی در کشور هستند.

وی، با بیان اینکه جامعه اسلامی با عمل به آموزه‌های قرآنی محقق می‌شود تصریح کرد: قرآن و عترت ترسیم نقشه راه زندگی و رسیدن به سعادت برای انسان‌ها است و قرآن باید تبدیل به نقشه راه زندگی بشری شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از آغاز چهل و دومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم  در بوشهر  خبر داد و بیان کرد: در این دور از مسابقات  520 نفر از نخبگان قرآنی شامل 250 برادر و 270 خواهر در 7 شهرستان این استان به رقابت پرداختند.

وی بیان کرد: در این مرحله نفرات اول تا سوم هر رشته که در مرحله شهرستانی حائز رتبه شده بودند با هم به رقابت پرداختند.

اسماعیل‌پور با اشاره به اینکه چهل‌ودومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم در رشته‌های گوناگون در  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حال برگزاری است خاطر نشان کرد:  این مسابقه در دو بخش خواهران و برادران در رشته‌های  حفظ پنج، 15، 10 و 20 جزء  و حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، دعا  و مفاهیم قرآن برگزار شده است.

وی بیان اینکه سه نفر نخست هر رشته به مرحله کشوری راه می یابند افزود: مرحله مقدماتی کشوری این دوره از مسابقات مرداد در قم و مرحله نهایی کشوری نیز در مهر امسال به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ن

کد خبر 19255
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم