آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ ۲۳:۱۷:۱۸
امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/14 - ۰۲:۲۷:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
1000 واحد مسکن مددجویی در استان بوشهر واگذار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: امسال یک‌هزار واحد مسکن روستایی و شهری ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر که با مشارکت سپاه و استانداری ساخته شده واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی امروز  در حاشیه اجلاس مدیران استانی و شهرستانی این نهاد با تاکید بر توانمندسازی مددجویان  کمیته امداد اظهار داشت: بیش از  450 میلیارد تومان اعم از منابع دولتی، امدادی و تسهیلات کم بهره قرض‌الحسنه بانکی برای امر مهم توانمندسازی قریب به  40 هزار خانوار تحت حمایت به‌صورت بلاعوض و معوض پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه 450 میلیارد تومان برای توانمندسازی مددجویان  این نهاد پیش بینی شده است خاطر نشان کرد: از این میزان اعتبار 45 درصد آن در بخش‌های معیشتی، فرهنگی، سلامت، مسکن، کمک به امر ازدواج جوانان، بیمه های اجتماعی زنان سرپرست خانوار، ایتام، دانش‌آموزان و دانشجویان  پرداخت می‌شود.

لطفی بیان کرد: از اعتبارات یاد شده 55 درصد به‌صورت معوض در راستای ایجاد فراهم  کردن زمینه کار و کسب خانوارها  و اجرای طرح‌های اشتغال‌زا و همچنین کارگشایی پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود کمک به حل مشکلات مددجویان نیازمند را رسالت‌های اصلی کمیته امداد عنوان کرد و خطاب به مدیران ستادی و شهرستانی تاکید کرد: امسال تحت هیچ شرایطی نباید صف انتظار و یا افراد پشت نوبتی در حوزه‌های دریافت جهیزیه و کمک به ازدواج ، ودیعه مسکن و تسهیلات کارگشایی وجود داشته باشند.

وی با بیان اینکه هیچ مددجویی نباید ناامید از کمیته امداد برگردد خاطرنشان کرد: مشکلات همه مددجویان مراجعه کننده به دفاتر امداد باید به دقت و صعه صدر بررسی شود و برای رفع آن مشکل در چهارچوب مقررات امدادی چارهاندیشی شود تا با دست پر برگردند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به سه اقدام برجسته استانی مربوط به فعالیت‌های امدادی کمک به مددجویان بیان کرد: نخستین اقدام مهم و برجسته استانی تکمیل و واگذاری یک‌هزار واحد مسکن روستایی و شهری است که از سال گذ شته با مشارکت سپاه و استانداری آغاز و حداکثر تا بهمن ماه امسال واگذار می‌شود.

وی افزود: برای این تعداد مسکن 50 میلیارد تومان خارج از بودجه سالانه هزینه شده است.

لطفی ایجاد اشتغال برای  توانمندسازی مددجویان را دومین اتفاق برجسته امسال  در استان عنوان کرد و گفت: امسال برای پنج‌ هزار نفر از افراد تحت حمایت از طریق کاریابی، راه‌اندازی مشاغل خانگی و همچنین راهبر شغلی، شغل ایجاد می ‌که 50 درصد آن از رهگذر راهبر شغلی انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به سومین برنامه مهم این نهاد گفت: زمینه اعزام بیش از سه‌هزار نفر مددجو زیارت اولی به مشهد مقدس و عتبات عالیات فراهم شده است که با همکاری  خیران و مردم نیکوکار استان به خو بی انجام می‌شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 19257
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم