آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ ۲۳:۱۷:۱۸
امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/14 - ۰۲:۰۳:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
121.2 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های سدسازی استان بوشهر مصوب شد

سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اجرای ۴ سد مخزنی در استان گفت: برای اجرای سدهای دالکی،خاییز، دشت پلنگ و باغان امسال ۱۲۱.۲ میلیارد تومان مصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حسین باشی‌زادگان ظهر امروز در جریان بازدید خبرنگاران از روند طرح‌های سدسازی استان بوشهر با بیان اینکه 13 هزار حلقه چاه در استان بوشهر وجود دارد اظهار داشت:  میزان اضافه برداشت این چاه‌ها 210 میلیون مترمکعب است که سبب خدشه‌دار شدن سفره‌های زیرزمینی شده است.

وی، با بیان اینکه طرح‌های مهم سدسازی در دست اجرا است گفت: پنج سد بزرگ مخزنی اکنون در استان بوشهر در حال اجراء است که برای اجرای سدهای دالکی،خاییز، دشت پلنگ، باهوش و باغان یک‌‌هزار956 میلیارد تومان مصرف شده است.

سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر از اجرای 12  سد کوچک و آبخیزداری در استان خبر داد و  تنها سد مخزنی استان بوشهر در حال بهره‌برداری را  سد رئیسعلی دلواری در شهرستان دشتستان دانست و افزود: این سد با ظرفیت 695 میلیون مترمکعب  است که نقش مهمی در تامین آب شبکه آبیاری نخیلات دارد.

باشی‌زادگان با بیان اینکه هفته دولت 50 میلیارد تومان پروژه در حوزه آب استان بوشهر افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود گفت: سد اخند عسلویه با 18 میلیارد ریال و سد ارغون کلمه دشتستان با اعتبار 20 میلیارد ریال اجرایی شده است.

وی، با بیان اینکه سد خاییز با 700 میلیارد ریال در حال اجراء است خاطر نشان کرد: سدخاییز که از نوع خاکی و هسته رسی است قرارداد آن 70 میلیارد تومان است که 25 میلیارد تومان از محل سفر رئیس جمهوری تامین شده است.

باشی‌زادگان با اشاره به اینکه با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، سد خائیز بهمن‌ماه سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌شود تصریح کرد: با افتتاح این سد 670 هکتار نخیلات و 105 هزار اصله نخل تحت پوشش آبیاری قرار می‌دهد.

سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اجرای 4 سد مخزنی در استان گفت: برای اجرای سدهای دالکی،خاییز، دشت پلنگ و باغان امسال 121.2 میلیارد تومان مصوب شده است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 19524
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم