آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ ۱۳:۲۰:۳۲
امروز : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/21 - ۱۷:۵۸:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
بوشهر| 250 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره اشتغال‌زایی روستایی پرداخت شد

معاون عمرانی و توسعه امورشهری و روستائی وزیر کشور گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها امسال ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای اشتغال روستائیان پرداخت کرده و ۲۰۰۰ شغل مستقیم ایجاد شده است.

مهدی جمالی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه توجه به شهرها و روستاهای کم‌برخوردار در اولویت برنامه‌ها است اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های روستایی برای جلوگیری از مهاجرت از روستا به شهر مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت بالایی در عرصه تولید و اشتغال برخوردار است تصریح کرد: بر اساس ظرفیت‌های روستایی امسال ضمن توسعه زیرساخت‌ها برای ماندگاری روستائیان، زمینه اشتغال و تولید در روستاها با پرداخت تسهیلات ارزان فراهم می‌شود.

معاون عمرانی و توسعه امورشهری و روستائی وزیر کشور از افزایش سرمایه‌گذاری در روستاها و شهرهای کم‌برخوردار استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: امسال به این مناطق توجه ویژه‌ای شده که ضمن اجرای طرح‌های عمرانی، تسهیلات اشتغال‌زایی و تولیدی بر اساس ظرفیت شهرها و روستاهای کم‌برخوردار استان بوشهر پرداخت می‌شود.

جمالی‌نژاد از پرداخت 250 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی خبر داد و افزود:سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها امسال 250 میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستائیان  پرداخت کرده و 2000  شغل مستقیم ایجاد شده است.

وی، با تاکید بر توجه به طرح کارآفرینی در روستاها تصریح کرد: امسال 250 طرح اشتغال‌‌زا و درآمدزا با محوریت دهیاری‌ها برای کارآفرینی و ایجاد درآمدپایدار در روستاهای سراسر کشور اجرا شده است .

معاون عمرانی و توسعه امورشهری و روستائی وزیر کشور بیان کرد: برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها توجه ویژه‌ای به روستاها به ویژه روستاهایی که در مناطق محروم قرار دارند شده است.

جمالی‌نژاد مهاجرت‌های بی‌رویه از روستاها به شهرها را یکی از مشکلات عمده کشور دانست و تاکید کرد: تلاش شده در روستاها زیرساخت‌های مورد نیاز مردم ایجاد شود تا شاهد مهاجرت معکوس شویم.

وی، با بیان اینکه برخی از استان‌های کشور محروم هستند تصریح کرد: امسال توجه ویژه‌ای  به  روستاها و شهرهای کم‌برخوردار استان‌های محروم مانند استان‌های بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و کردستان شده است.

معاون عمرانی و توسعه امورشهری و روستائی وزیر کشور توسعه زیرساخت‌های عمرانی در نقاط یاد شده را بازی برد برد برای شهرهای بزرگ و کلان شهرها دانست و افزود: اگر  به روستاهای محروم و کم‌برخوردار توجه نشود  زمینه مهاجرت روستائیان به شهرهای دیگر فراهم می‌شود و برای ایجاد ثبات و پایداری در روستاها باید توجه ویژه‌ای به حوزه‌های عمرانی، اشتغال و تولید محصولات روستایی با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت روستایی شود.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه استان بوشهر دارای تمام ظرفیت‌ها و جاذبه‌های فراوانی است خاطر نشان کرد: استان بوشهر یک استانی مرزی و ساحلی است که ظرفیت‌های فراوانی در عرصه اشتغال و تولید دارد که تسریع در اجرای این طرح‌ها مورد توجه قرار دارد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 19578
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم