آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ ۱۳:۲۰:۳۲
امروز : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/21 - ۱۸:۱۰:۵۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
زمان ممنوعیت صید میگو توسط کارگروه تخصصی در استان بوشهر تعیین می‌شود

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهربا اشاره به گذشت ۳۱ روز از صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر گفت: برای حفظ ذخایز آبزیان به ویژه میگو، کارگروه تخصصی کمیته مدیریت صید استان بوشهر زمان ممنوعیت صید میگو تعیین می‌کند.

منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به آغاز صید میگو از 30 تیر برای قایق‌ها و اول مرداد برای لنج‌های صیادی اظهار داشت: میزان صید میگو امسال نسبت به سال گذشته مطلوب‌تر بود که صیادان قایق‌ها و لنج‌های صیادی از میزان صید خود راضی هستند.

وی با اشاره به افزایش 32 درصد میزان صید میگو در استان بوشهر گفت: صیادان در 30 روز گذشته افزون بر یک‌هزار تن میگو صید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 760 تن ثبت شده است 32 درصد افزایش نشان می‌دهد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه میزان صید میگو این روزها نسبت به اوائل آغاز صید میگو کاهش یافته است افزود: اکنون لنج‌ها روزانه بین 60 تا 65 کیلوگرم میگو صید می‌کنند که نسبت به اوائل آغاز صید این آبزی که 80 تا 120 کیلوگرم ثبت شده کاهش یافته است.

پاپری با تاکید بر حفظ ذخایر آبزیان گفت: صید ترال یا کف روب که در صید میگو استفاده می‌شود ضربات جبران ناپذیری به ذخایر آبزیان در خلیج فارس وارد می‌‌کند و تنها این روش در مدت کوتاهی آن هم در صید میگو قابل استفاده  است.

وی با اشاره به زمان پایان صید میگو در آبهای استان بوشهر تصریح کرد:صید میگو تا زمانی که میانگین صید روزانه لنج‌های صیادی به کمتر از 40 کیلوگرم برسد زمان ممنوعیت آن اعلام می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهربا اشاره به اینکه زمان ممنوعیت صید میگو بر اساس نظر کارشناسان اعلام می‌شود گفت: برای حفظ ذخایز آبزیان به ویژه میگو، کارگروه تخصصی کمیته مدیریت صید استان بوشهر زمان ممنوعیت صید میگو تعیین می‌کند.

پاپری بیان کرد: روز شنبه دوم شهریورماه کارگروه تخصصی کمیته مدیریت صید استان بوشهر  تشکیل می‌شود و در زمینه ممنوعیت صید میگو تصمیم‌گیری می‌کند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 19646
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم