آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ ۱۸:۳۸:۴۸
امروز : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/21 - ۱۹:۱۹:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

‌رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر عنوان کرد: جهاددانشگاهی می تواند با احداث مرکز تخصصی دندانپزشکی در یک منطقه ویژه و یک چشم انداز صحیح زمینه‌های گردشگری سلامت را در استان بوشهر فراهم کند.

‌سعید کشمیری با حضور در دفتر‌ ایسنا منطقه بوشهر گفت:‌ مجموعه جهاددانشگاهی را به سبب استراتژی ها و نوع نگاه و حیطه فعالیت های این نهاد بسیار دوست دارم، چون خروجی دارد. در کشور ما فرصتی برای از دست دادن نیست‌، همچنین جوانان بسیاری با مدرک و بدون مهارت داریم اما برنامه‌ای برای استفاده از تخصص این جوانان وجود ندارد.

وی با اشاره به معضل اشتغال و نرخ بیکاری در کشور اظهار کرد: اشتغال معلول است نه علت. در هر کشوری در یک بازه زمانی نیروی انسانی توانایی کار و فعالیت را دارد، ما الان در پنجره فرصت و کار قرار داریم و مجموعه جهاددانشگاهی می تواند با استفاده از فعالیت های کارآفرینانه و نوآورانه به برطرف کردن معضلات اقتصاد و اشتغال کمک نماید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: استان بوشهر فرصت ها و ظرفیت های زیادی دارد و جهاددانشگاهی می تواند این ظرفیت ها را به کار گرفته و شرایط استفاده از فرصت های موجود را برای جوانان و نیروی جویای کار فراهم نماید.

کشمیری تاکید کرد: جاذبه های گردشگری، صنعت، فرصت ها و ظرفیت های سواحل و کرانه‌ای که با راه اندازی اتاق فکر متشکل از نخبگان و متخصصان می توان از تمام این فرصت‌ها در راستای توسعه و پیشرفت بهره گیری کرد.

وی با اشاره به برنامه ریزی و تعریف فرصت و راهکار خاطرنشان کرد: باید از فرصت های موجود برای ایجاد اشتغال استفاده شود، زیرا هر شغل باعث کاهش جرم می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به ظرفیت فوق العاده ی توریسم درمانی اظهار کرد: با توجه به پایین بودن قیمت ها و ظرفیت پزشکان، جهاددانشگاهی می تواند با احداث مرکز تخصصی دندانپزشکی در یک منطقه ویژه و سپس بیماریابی با یک چشم انداز صحیح زمینه‌های گردشگری سلامت را در استان بوشهر فراهم کند.

سعید کشمیری با بیان اینکه باید کمبودها احصاء شود، تصریح کرد: با توجه به ارزان بودن تولیدات داخلی، نیروی انسانی و پزشکان خوب، و نرخ پایین مصوب می توانیم در حوزه های درمانی فعالیت قابل توجهی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: استان بوشهر با داشتن مرکز بین المللی و تخصصی دندانپزشکی، تبدیل به یک هاب منطقه ای برای کشورهای همسایه باشیم و در کنار آن تورهای درمانی-تفریحی تعریف شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جاهایی که خودمان نتوانسته ایم کار کنیم؛ دوست داریم جهاددانشگاهی وارد شود، گفت: جهاددانشگاهی استان بوشهر می تواند آزمایشگاه ژنتیک و تشخیص طبی را به عنوان کمبودهای استان بوشهر راه‌اندازی نماید.


انتهای پیام

کد خبر 19647
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برچسب ها