آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۰:۴۱:۲۵
امروز : دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - 2020/02/24 - ۱۲:۴۷:۳۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
توجه ویژه‌ای به مسائل آموزش مناطق محروم از جمله خارگ داریم

بوشهر - رئیس گروه طرح و برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طی سه سال گذشته بیشترین توجه به مناطق محروم از جمله خارگ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته گذشته گزارشی با عنوان «کمبود فضای آموزش و معلم در خارگ / دُر یتیم خلیج فارس دیده شود» در خبرگزاری مهر منتشر شد که مصاحبه نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ در این گزارش با واکنش رئیس گروه طرح و برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر روبرو شده است.

حمداله اژدری در خصوص کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش در آن منطقه اظهار داشت: طی سه سال گذشته قریب به ۶۰ نفر نیروی جدید به منطقه خارگ اختصاص داده شده است که به دلیل مازاد بودن نیرو در برخی رشته‌ها افراد متقاضی اشتغال بعضاً با سابقه کم منتقل شده‌اند.

اژدری ادامه داد: همچنین ۲۷ نفر سهمیه در دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد سال ۹۷ مربوط به آن منطقه در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند که به تدریج از سال ۹۸ وارد منطقه خواهند شد که با برنامه ریزی های انجام شده، منطقه خارگ کمبود نیروی انسانی نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: به دلیل نبود مسائل انگیزشی، ماندگاری نیروی انسانی در آن منطقه کم است و هر ساله تعداد زیادی از معلمان متقاضی انتقال هستند ولی آموزش و پرورش استان توجه ویژه ای به مناطق محروم استان از جمله منطقه خارگ دارد به طوری که آن منطقه با داشتن ۰.۶ درصد از سهم دانش آموزی استان حدود ۳ درصد از سهمیه استخدامی استان را به خود اختصاص داده است.

رئیس گروه طرح و برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در برخی از رشته‌ها که منطقه به یک نیرو و بعضاً ساعت تدریس کمتر از یک نیرو مانند درس شیمی در مدارس پسرانه نیاز دارد در صورت انتقال افراد و یا به وجود آمدن مشکلات خاص برای معلمان ممکن است در مقطع کوتاهی همانند سایر مناطق کمبود ایجاد شود که در منطقه خارگ بسیار کم بوده است و البته برای حل مشکل نیروی انسانی آن منطقه همکاری سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در جهت تأمین مسائل رفاهی و انگیزشی فرهنگیان ضروری است.

اژدری خاطرنشان کرد: اولویت آموزش و پرورش استان بوشهر جذب نیروی بومی برای آن منطقه از طریق اختصاص سهمیه در دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد است که امید است با تلاش دانش آموزان و فارغ التحصیلان آن منطقه این امر محقق شود.

کد خبر 19774
منبع خبر : خبرگزاری مهر