آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۱:۱۲:۱۸
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۱:۳۹:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
بیش از 50 هزار نفر از استان بوشهر در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت می‌کنند

استاندار بوشهر از استقبال پرشور مردم استان برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی خبرداد و گفت: پیش‌بینی می‌شود افزون بر ۵۰ هزار نفر از استان بوشهر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی استان بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس اظهار داشت: حماسه آفرینی و جان‌فشانی رزمندگان در همه ادوار تاریخی جاوید و ماندگار است و در هفته دفاع مقدس بخشی از این ایثارگری‌ها به جامعه هدف عرضه می‌شود.

وی، با تبریک بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها  به برنامه‌های ستاد اربعین استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: اربعین حسینی نماد وحدت و همدلی مسلمانان ایرانی و عراقی است و  برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی پایه و اساس این اتحاد و همدلی محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر از خطر نفوذ جریان‌های انحرافی در موکب‌ها خبرداد و تاکید کرد: باید موکب‌داران در جریان مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از حرکت‌ جریان‌های انحرافی آگاه باشند تا از بروز مشکلات و آسیب‌ها پیشگیری شود.

گراوند با تاکید بر تدوین بسته آموزشی ویژه موکب‌داران مراسم اربعین حسینی گفت: اداره کل  تبلیغات اسلامی استان بوشهر باید نسبت به تدوین بسته آموزشی ویژه ایام اربعین حسینی اقدام و کلاس‌های توجیهی ویژه موکب‌داران برگزار کند.

وی، برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلا را یک حرکت مردمی دانست و تصریح کرد: باید این حرکت که به صورت خودجوش از سوی  ارادتمندان به خاندان ائمه اطهار(ع) برگزار می‌شود مردمی بماند که این مهم در استان بوشهر متبلور و فرهنگ سازی شده است.

استاندار بوشهر تهیه امکانات دارویی و راهداری را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به  سنگین بودن تردد خودروها در مسیرهای استان بوشهر به مرز شلمچه باید ایمنی تردد با همکاری پلیس راهور فراهم شود.

گراوند، عشق و علاقه مردم استان بوشهر به اهل بیت(ع) را در کشور مثال زدنی دانست و خاطر نشان کرد: حضور مردم استان بوشهر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی هر سال پرشورتر و افزایش می‌یابد که پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال افزون بر 50 هزار نفر از استان بوشهر در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شوند.

وی، با بیان اینکه فرهنگ حسینی در استان بوشهر متبلور است به میزان افراد ثبت نام شده در سامانه سماح  پرداخت و افزود: با  توجه به لغو ویزای عراق برای ایرانی‌ها تاکنون جایگاه استان بوشهر در ثبت نام سامانه سماح هفتم است که به نسبت جمعیت، استان بوشهر  در کشور جایگاه اول دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر آماده شدن پایگاه‌های امدادی هلال احمر و اورژانس جاده‌ای برای ارائه خدمات به زائران اربعین در طول مسیر تصریح کرد: صدا و سیمای استان بوشهر نسبت به تهیه مستند پیاده‌روی اربعین حسینی در ایام اربعین اقدام کند.

گراوند با قدردانی  از همکاری همگانی و موکب‌داران اربعین حسینی تاکید کرد: تجلیل از موکب‌داران اربعین حسینی استان بوشهر مورد توجه قرار داشته شود.

وی خدمات سپاه استان بوشهر در مراسم اربعین حسینی را ستود و گفت: سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با استقرار یک موکب در مراسم اربعین حسینی روزانه به بیش از 2000 نفر خدمات رسانی از نظر تغذیه و اسکان ارائه می‌کند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 22210
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم