آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۱:۱۲:۱۸
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۱:۲۶:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
62 موکب‌ استان بوشهر در پیاده‌روی اربعین حسینی راه‌اندازی می‌شود

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: تاکنون ارادتمندان به سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و خیران بوشهری برای ایجاد ۶۲ موکب در مراسم اربعین ثبت نام کرده‌اند که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرضا مطاف بعدازظهر امروز در نشست ستاد اربعین استان بوشهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به نقش برجسته و مهم مردم ارادتمند به خاندان عصمت و طهارت(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: مردم ارادتمند به سید و سالار شهیدان(ع) در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی برای ارائه خدمات به زائران حسینی نقش مهم و برجسته‌ای دارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از افزایش موکب‌ها برای استقرار در مسیر زائران اربعین حسینی خبر داد و بیان کرد: تاکنون ارادتمندان به سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)  و خیران بوشهری برای ایجاد 62 موکب در مراسم  اربعین ثبت نام کرده‌اند که نسبت به سال قبل 20 درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه سال قبل 54 موکب در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی خدمات رسانی کردند خاطر نشان کرد: موکب‌های استان بوشهر در داخل استان، مرز شلمچه و  در کربلا و مسیر نجف تا کربلا به زائران داخلی و خارجی خدمات تغذیه‌ای، اسکان و درمانی، فرهنگی و اجتماعی ارائه می‌کنند.

مطاف بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی 5 موکب‌ در مرز شلمچه، 24 موکب در مسیرهای داخلی، 2 موکب در  مسیر نجف اشرف، 11 موکب در  مسیر کربلا و 20 موکب در شهر کربلا  مستقر می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه این موکب‌ها ثبت سامانه شده است گفت: احکام موکب‌داران برای خدمات رسانی  در مراسم اربعین صادر شده و از اول مهرماه تجهیزات به محل‌های مورد نظرمنتقل می‌‌شود.

وی با اشاره به ثبت نام 3 هزار 500 نفر برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی تصریح کرد: خادمان مستقر در این موکب‌ها 5 بار غذا در بخش‌های صبحانه، نهار، میان وعده و شام توزیع می‌کنند.

انتهای پیام/ح

کد خبر 22212
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم