آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۰:۱۲:۵۷
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۱:۱۱:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
دومین اجتماع بزرگ عاشقان اربعین حسینی

استاندار بوشهر عنوان کرد: موکب‌داران در جریان مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از حرکت‌ جریانات انحرافی آگاه باشند تا از بروز مشکلات و آسیب‌ها پیشگیری شود.

به گزارش خبرگزاری محار منطقه بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی استان بوشهر با اشاره به استقبال پرشور مردم استان برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۵۰ هزار نفر از بوشهری ها در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شوند.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: حماسه آفرینی و جان‌فشانی رزمندگان در همه ادوار تاریخی جاوید و ماندگار است و در هفته دفاع مقدس بخشی از این ایثارگری‌ها به جامعه هدف عرضه می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به برنامه‌های ستاد اربعین استان بوشهر خاطرنشان کرد: اربعین حسینی نماد وحدت و همدلی مسلمانان ایرانی و عراقی است و برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلای معلی پایه و اساس این اتحاد و همدلی محسوب می‌شود.

گراوند از خطر نفوذ جریانات انحرافی در موکب‌ها خبر داد و تاکید کرد: باید موکب‌داران در جریان مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از حرکت‌ جریان‌های انحرافی آگاه باشند تا از بروز مشکلات و آسیب‌ها پیشگیری شود.

وی با تاکید بر تدوین بسته آموزشی ویژه موکب‌داران مراسم اربعین حسینی گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر باید نسبت به تدوین بسته آموزشی ویژه ایام اربعین حسینی اقدام نموده و کلاس‌های توجیهی ویژه موکب‌داران برگزار کند.

استاندار بوشهر برگزاری مراسم اربعین حسینی در کربلا را یک حرکت مردمی دانست و تصریح کرد: باید این حرکت که به صورت خودجوش از سوی ارادتمندان به خاندان ائمه اطهار(ع) برگزار می‌شود مردمی بماند که تاکنون این مهم در استان بوشهر متبلور شده است.

عبدالکریم گراوند با اشاره به اهمیت تهیه امکانات دارویی و راهداری بیان کرد: با توجه به سنگین بودن تردد خودروها در مسیرهای استان بوشهر به مرز شلمچه باید ایمنی تردد با همکاری پلیس راهور فراهم شود.

وی عنوان کرد: با توجه به لغو ویزای عراق برای ایرانی‌ها تاکنون جایگاه استان بوشهر در ثبت نام سامانه سماح هفتم است که نسبت به جمعیت استان بوشهر در کشور جایگاه اول را دارد.

استاندار بوشهر در پایان بر آماده شدن پایگاه‌های امدادی هلال احمر و اورژانس جاده‌ای برای ارائه خدمات به زائران اربعین در طول مسیر و تهیه مستند پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد خبر 22214
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برچسب ها