آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۲۲:۰۲:۳۹
امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/17 - ۲۲:۱۵:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
جهان استکبار قدرت اسلام و مسلمانان را درک کرده است

بوشهر - فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: امروز به برکت خون شهدای ما در جهان اسلام، قدرت‌های بزرگ استکباری قدرت اسلام و مسلمانان را درک کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی رزمجو صبح چهارشنبه در نشست ائمه جمعه اهل تسنن شهرستان عسلویه و کنگان در عسلویه اظهار داشت: دشمنان از زمان بعثت پیامبر اسلام تاکنون همواره در مقابله با اسلام تلاش گسترده‌ای داشته‌اند و مستکبران تاریخ برای مبارزه با اسلام ناب از هیچ کوشی دریغ نکردند.

وی ادامه داد: آنان جهان اسلام را طعمه خود قرار دادند و تفرقه، استثمار و استعمار و مبارزه با مبانی دینی اسلامی را در راهبردهای خود قرار دادند اما بعد از ۱۴ قرن از بعثت پیامبر، مردم مسلمان انقلابی پای رکاب امام خود ایستادند، قیام کردند، شهید شدند. با جان، مال و آبرو و هستی خود را به امام و اسلام عرضه کردند و امروز خار چشم استکبار و صهیونیست دنیا و امیدی برای همه مسلمانان در همه جای عالم شدند تا حکومت دینی را عرضه کنند.

 فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی موجب بیداری اسلامی شد، افزود: بیداری اسلامی و جوشش و خروش مسلمانان در جهان مرهون خون شهداست که امروز نام آنان را زنده می کنیم.

لزوم عمل به وصیت‌های شهدا

سردار رزمجو با بیان اینکه بیان خاطره و دلاورمردی‌های شهدا کار خوب است اما کافی نیست، اظهار کرد: برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدا، فقط بخش کوچکی از وظایف ما در قبال شهدا است که به همین دلیل اولین کنگره شهدا استان بوشهر دی‌ماه برگزار خواهد شد و بخش اساسی کارهمه ما رساندن پیام، تببین و تشریح آرمان‌ها و عمل به وصیت‌های شهدا است.

وی خاطرنشان کرد: هرکسی با هر تفکر دینی، انقلابی، سیاسی، فرهنگی که در این کشور زندگی می‌کند مدیون شهدا، ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع انقلاب اسلامی دیروز تا شهدای مدافع حرم امروز است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه باید پیام شهدا را امروز با اقدام و عمل به جهانیان برسانیم، خاطرنشان کرد: شهدای اهل سنت موجب افتخار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری هستند.

سردار رزمجو گفت: چندین قرن دولتمردان کشورهای اسلامی و متأسفانه ملت های مسلمان، اسلام را فراموش کردند، از دین مرتد شدند و دین را لقلقه زبان و ظاهر دین بر خود گذاشتند اما خداوند وعده قوم و ملتی را داده بود که خداوند آنها را دوست دارد و در راه خدا جهاد می کنند و کشته می شوند و از همه مهم‌تر از تهدید، تشر و سرزنش دشمن نمی هراسند.

وی خاطرنشان کرد: از ۲۰۰ سال گذشته تا پیش از انقلاب اسلامی هر دولت قدرتمندی طمعی به خاک ما داشت با یک معاهده و با یک تشر به دولت های نالایق بخشی از ایران را جدا و بخش هایی از جغرافیای ما را حذف کردند.

شهدای ما جلوی مستکبران را گرفتند

رزمجو افزود: مناطقی که امروز ده ها کشور در آن‌ها تشکیل شده جزو ایران بودند. در ۲۰۰ سال گذشته سه پنجم ایران را حذف کردند. هر معاهده‌ای که قدرتمندان با دولتمردان نالایق عقد کردند، موجب جدایی بخشی از سرزمین مان شده و اراده های استکبار در همه ابعاد ما را مستعمره دنیا کرده بود.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند جمهوری اسلامی آمریکا و اسرائیل را دشمن اصلی خود می داند، با آنها مبارزه کرده و برآنان پیروز می شود، این راهبرد امام (رحمه الله علیه) موجب شد شرق و غرب عالم و تمام قدرت ها از آمریکا و غرب گرفته تا عرب های مزدور از عراق حمایت و جنگ را به ما تحمیل کنند تا این کشور تجزیه شود و تحت امر و نهی قدرت های استکباری قرار بگیرد اما یک وجب از خاک ما کم نشد و این، دستاورد شهدا بود که نگذاشتند کشور مورد تهاجم قدرت های استکباری قرار بگیرد و اراده های دشمن بر ما غالب شود.

فرمانده سپاه امام صادق استان بوشهر گفت: امروز به برکت خون شهدای ما در جهان اسلام، قدرت های بزرگ استکباری قدرت اسلام و مسلمانان را درک کرده اند. تا قبل از پیروزی انقلاب هرگاه قدرت های بزرگ علیه جهان اسلامی و مسلمانان دست به تهاجم زدند پیروز شدند و هزینه آن ها را ملت های مسلمان دادند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا و انگلیس و صهیونیست مسیحی و یهودی به هر کشور مسلمان حمله کرد شکست خورد و هزینه های شکست ها را خودشان پرداخت کردند.

سردار رزمجو با بیان اینکه، انقلاب و شهدای ما جلوی جهانخواری آمریکا و مستکبران را گرفتند، اظهار کرد: در جبهه مقاومت ده ها کشور غربی و صهیونیستی - عربی، همه شکست خوردند. در عراق، لبنان، فلسطین، سوریه، افغانستان و در کشورهای عربی هر روز خاکریزهای خود را در حال سقوط می بینند.

کد خبر 22506
منبع خبر : خبرگزاری مهر