آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۲۱:۴۱:۵۳
امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/17 - ۲۱:۴۳:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
مسئولان شهرستان عسلویه برای تحقق مطالبات مردم تلاش بیشتری کنند

بوشهر - امام جمعه عسلویه گفت: مسئولان شهرستان عسلویه برای تحقق مطالبات مردم تلاش بیشتری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: باید امامان معصوم(ع) را بشناسیم و رفتار و گفتار آنان را الگوی خود قرار دهیم اگر درست و صحیح از این الگوهای برتر سرمشق بگیریم جوامع اسلامی وضع بهتری خواهند داشت.

وی افزود: امام حسین(ع) مورد تمجید دوست و دشمن است و در کلام حضرت حق و انبیاء الهی به وجود امام حسین(ع) اشاراتی شده است. در قرآن آیه ایتها النفس المطمئنه را بزرگان تفسیر را در مقام امام حسین(ع) می دانند که یعنی همانا او جان آرام یافته است و رضای خدا برای ارجعیت داشت.

امام جمعه عسلویه اضافه کرد: باید معرفت و شناخت نسبت به امام حسین(ع) را در زندگی عملیاتی کنیم برای تعالی معنوی ما لازم است. امام حسین(ع) تجلی رحمت حضرت حق است و بخش مهمی از رأفت و رحمت حضرت حق است. دعا کنیم زندگی ما حسینی و مرگ ما عاشورایی باشد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار خبرگان بیان کرد: رهبر انقلاب فرمودند باید به جوانان تکیه کنیم، تکیه بر جوان به این معنی نیست که هرکس جوان نیست از صحنه خارج شود. از تجارب اثربخش بزرگترها هم استفاده کنیم. نیروی جوان کارسازتر و باظرفیت‌تر است.

هاشمی‌نژاد افزود: رهبر انقلاب فرمودند غفلت از نیروی جوان خسارت است. در مدیریت‌های بالا و مدیریت میانی می‌توانیم از جوانان استفاده کنیم. وزیر و وکیل و پست های کلیدی می توان به جوان‌ها سپرد. تکیه بر جوانان در دفاع مقدس یه شاخصه است، فرمانده سپاه و فرماندهان در دفاع مقدس جوانان ۲۰ ساله بودند و چه حماسه هایی آفریدند. این جوانان خوش ذوق و با معرفت جوانان سرمایه‌های گران‌سنگ این مملکت هستند.

وی به سالروز هجرت حضرت امام(ره) از عراق به پاریس اشاره کرد و افزود: این هجرت سرنوشت‌ساز سرانجام و فرجام ارزشمندی داشت. چند ماه حضور امام در پاریس و آن منطقه چشم دنیا را جلب کرد و قلب تپنده اسلام آنجا بود. امام درس ایستادگی و استقامت در همان جا به ما داد.

امام جمعه عسلویه ادامه داد: حضرت امام در گرمای نجف حتی اجازه نصب کولر نداد. وقتی می دیدند که مردم در گرما زندگی می کردند و خیلی ها کولر ندارند. شاید کسی باور نکند ولی اینها درس بود.

وی تاکید کرد: بعضی ها دنبال اشرافی گری هستند. زندگی حضرت امام و رهبر انقلاب با ساده زیستی و پایین‌تر از متوسط جامعه است. گفتار و رفتار امام و رهبر انقلاب بهترین سرمشق است و به ما فرهنگـ دینی درس می‌دهد.

هاشمی‌نژاد هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و افزود: باید قدردان این نیروی سخت کوش و تلاشگر باشیم. همه باید قدردان باشند. بخش مهمی از امنیت کشور مدیون تلاش و فداکاری این عزیزان است.

وی در خصوص مطالبات مردمی گفت: برای برخی گران تمام می شود که ما مطالبات مردم را بیان کنیم. دردهای مردم باید بیان شود. ما خادم مردم هستیم و در خدمت مردم چشم‌داشتی هم نداریم. باید درد ها را بگوییم که دردشان بیاید و خدمت بیشتر کنند.

امام جمعه عسلویه اضافه کرد: مدینه فاضله نیست و مردم خیلی مشکل دارند. خدمت هم زیاد شده و محاسن را هم باید دید و معایب هم باید گفت. چرا برخی حقایق را نمی خواهند بفهمند؟ مردم خودشان می بینند که مشکل هست. مردم بصیر و فهیم هستند آگاهند و پا درکاب درصحنه هستند. من و شما نمی بینیم و به این فکر هستیم که چهار روز صندلی و عنوان و مقام را حفظ کنیم.

کد خبر 23361
منبع خبر : خبرگزاری مهر