آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ ۰۳:۵۴:۴۷
امروز : چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - 2020/04/08 - ۱۲:۵۱:۱۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
ارسطو زاده میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر

کشتی میراث استان سردرگم در طلاتم دریاها

به گزراش محار نیوز : شهرام اسلامی 

دوازدهم آبان ماه سال گذشته بود که خبر استعفای مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستس استان بوشهر فضای رسانه ای استان را تسخیر کرد.

امیر زاده که پیش از ورود به این اداره کل در سمت معلمی در شهرستان دشستان مشغول بکار بود پس از یک دوره کوتاه مدیر کلی از این اداره کل که همواره درگیر حواشی زیادی در راس مدیریت خود بود رفت و جای خود را به زاده ای دیگر این بار از نوع (( امیر )) بلکه (( مهدی )) داد و ارغوان مهدی زاده به عنوان سرپرست این اداره کل منصوب شد.

مهدی زاده از کارکنان قدیمی و قراردادی اداره کل میراث بوشهر بود که کار در قسمت های مختلف این اداره کل را تجربه نموده و در دولت دوازدهم پس از گذر از معاونت صنایع دستی و گردشگری به راس مدیریت این اداره کل رسیده بود.

با توجه به اینکه همواره دغدغه دوستداران فرهنگ، انتصاب مدیران با تخصص در راس مدیریت این اداره کل بوده است انتظار میرفت از مهدی زاده برای حفظ مدیر کلی حمایت شود و همین امر هم صورت گرفت و غالب مدیران استان از استانداری گرفته تا نمایندگان محترم مجلس با حمایت از ایشان سعی در انتصاب یک بانوی بوشهری به سمت یکی از مدیران کل مهم و اساسی استان داشتند.

پس از کش و قوس فراوان این انتصاب صورت نگرفت و دوباره لابی هایی جهت معرفی مدیر کل جدید قوت گرفت و در این میان نام های متعددی مطرح شد که بر اساس شنیده برخی تا نزدیکی معارفه هم پیش رفت ولی ....

13 خرداد ماه سال جاری خبری دیگر در رسانه ها منتشر شد. (( زاده )) ای دیگر سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر شد.

گویا پیوندی نا گسستنی است میان (( زاده )) ها و میارث استان بوشهر.

(( زاده )) امروز میراث نه از نوع (( امیر )) است و نه از پیشه (( مهدی )) . (( زاده )) 13 خرداد 1398 میراث استان از نوع (( ارسطو )) است.

ارسطو زاده کیست ؟محمد حسین ارسطو زاده از کارکنان میراث فرهنگی استان خوزستان میباشد که سوابق درخشانی در این استان از کارشناسی حوزه میراث گرفته تا مدیریت پاگاه جهانی شوش را دارد.همچنین ارسطو زاده نقش بسیار موثر و مهمی در ثبت جهانی سازه های آبی شوشتر دارد.مدیریت پایگاه جهانی شوشتر از دیگر سوابق ارسطوزاده در میراث خوزستان است.

ارسطو زاده پیش از سرپرستی مدیریت میراث بوشهر سرپرست معاونت حفظ و احیاء میراث فرهنگی خوزستان را بر عهده داشت.

خوزستان به عنوان یکی از استان های غنی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همواره پیش تاز این حوزه بوده و به عنوان بهشت باستان شناسان پرچمدار این عرصه میباشد.

با اندک تاملی در رزومه و سوابق ارسطو زاده میتوان دریافت که یکی از با سابقه ترین و تخصصی ترین مدیران در این اداره کل منصوب شده است و انتظار میرود که عملکرد ایشان و این اداره کل به مراتب بهتر از مدیران غیر مرتبطی نظیر برخی مدیران بدون تخصص به مانند مدیران سیاسی ، معلم و ... که پیش از این سکان هدایت این اداره کل را به دست گرفته اند باشد.

اما یک سوال اینجا مطرح است که آیا تخصص و تجربه  برای رسیدن به اهداف عالیه این اداره کل کافی است؟

آیا ارسطو زاده میتواند تخصص و تجربه خود را جهت نیل به این اهداف بکار بندد؟

جواب به این پرسش ها با توجه به جو سیاسی و حاشیه های پیرامون این اداره کل قدری دشوار است.

یکی از فاکتور های آزار دهنده مدیران در حوزه عملکردی ایشان نا صادقی مدیران در سطوح بالادستی استان و حاشیه سازی برای مدیران میباشد که متاسفانه رفتار های (( نا صادقانه )) خود را  با نام (( سیاسی )) و یا (( مدیریت )) طاهر میکنند و به فضای ملتهب رسانه ای و حاشیه ای استان نیز دامن میزنند.

بیش از 4 ماه است که ارسطو زاده سرپرستی این اداره کل را بر عهده دارد و انتظار میرفت که زود تر از اینها تکلیف مدیریت این اداره کل مشخص شود .

اداره ای که قریب به یک سال است عملا مدیر نداشته و با سرپرست اداره میشود و این نشان از سر درگمی در راس مدیریت استان و وزارت جدیدالتاسیس میراث فرهنگی دارد.

شاید تغییرات در راس ساختار وزرات میراث فرهنگی و تبدیل آن از سازمان به وزرات خانه یکی از دلایل تاخیر در امضاءحکم مدیر کلی ارطو زاده بوده است.دلیلی که فضا را برای لابی های  جدید و حاشیه های جدید بیشتر کرد.

اخیرا نام های جدیدی نیز برای تصدی مدیر کلی میراث به گوش میرسد.

بلاتکلیفی یک ساله مدیریت میراث در استان ، عدم پرداخت چند ماهه حقوق ، عدم برنامه روشن برای اهداف عالیه وزارت خانه در استان از مشکلاتی است که مدیریت میراث استان با آن روبرو خواد بود چه ارسطو زاده و یا (( زاده )) ای دیگر.

اکنون روی سخنم با وزیر محترم میراث فرهنگی است.

جناب آقای دکتر مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی شایسته است به این سردرگمی و آَشفتگی در میراث فرهنگی استان پایان دهید و فضا را برای جولان و لابی های برخی مدیراین برای انتصاب افرادی که عموما با اهداف غیر تخصصی دنبال میشود کوتاه کنید.
 

کد خبر 23842