آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۹:۰۸:۳۳
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۱۹:۴۴:۵۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
شاخص‌های آموزش و پرورش در استان بوشهر ارتقا یابد

بوشهر - نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص‌های آموزش و پرورش در استان بوشهر ارتقا یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید خدری ظهر چهارشنبه در آئین معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: اهمیت آموزش و پرورش در آیات و روایت بسیاری بیان شده است و همه وظیفه داریم که در این راستا حمایت لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت انسان‌ها وظیفه سنگینی را بر عهده دارد، اضافه کرد: در آموزش و پرورش استان بوشهر با وجود فرهیختگان این انتظار می‌رود که شاهد توسعه بیشتری باشیم.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه استان بوشهر در عرصه تعلیم و تربیت باید بالاتر از اینها باشد، خاطرنشان کرد: وضعیت رتبه‌های تعلیم و تربیت استان در شان مردم استان نیست و خواسته ما این است که ساحت آموزش و پرورش از همه حاشیه‌ها پاک شود.

وی با بیان اینکه کسی حق سهم‌خواهی از آموزش و پرورش را ندارد، تاکید کرد: ما هیچ خواسته‌ای جز ارتقای جایگاه آموزش و پرورش در استان بوشهر نداریم و انتظار داریم ساحت آموزش و پرورش را از دست کسانی که روی آن چتر کشیدند پاک کنیم.

خدری با بیان اینکه اقدامات خوبی برای توسعه زیرساخت‌های آموزش و پرورش استان بوشهر اتفاق افتاده است، ادامه داد: امیدواریم با حضور مدیرکل جدید شاهد توسعه بیش از پیش وضعیت آموزش و پرورش استان باشیم.

وی با بیان اینکه انتخاب‌ها بر اساس توانمندی افراد صورت گیرد، افزود: در مجلس شورای اسلامی هر جایی که نیاز به حمایت از فرهنگیان بوده است، پیشگام بوده‌ام و باید تلاش کنیم برای ارتقای وضعیت فرهنگیان تلاش شود.

لزوم توجه ویژه به آموزش و پرورش

محمدباقر سعادت نماینده مردم دشتستان در مجلس نیز در این آئین اظهار داشت: هیچکس غافل نیست و همه می‌دانیم که اگر بخواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم حتما باید نگاه همگان به آموزش و پرورش باشد.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش در استان بوشهر در روزگاری مرکز سیاست‌گذاری بوده است و مدرسه سعادت مرکز رفع موانع توسعه استان بوده است و تصمیم گیری‌ها در آنجا انجام می‌شده است. باید همه کمک کنیم که آموزش و پرورش تقویت شود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس تصریح کرد: باید نواقص و مشکلاتی که وجود دارد را با کمک همدیگر رفع کنیم تا یک آموزش و پرورش پیشرفته و توسعه‌یافته داشته باشیم تا بر آن اساس آموزش و پرورش هم توسعه یابد.

در این آئین علیمراد کرمی به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر معرفی و از خدمات ناصر کرمی مدیرکل سابق و غلامحسین حسینی سرپرست این اداره‌کل تقدیر شد.

کد خبر 23871
منبع خبر : خبرگزاری مهر