آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۲:۱۴:۴۰
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۳:۰۴:۳۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
86 میلیارد تومان برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر مصوب شد گفت: تاکنون ۸۶ میلیارد تومان برای اجرای طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالحمید حمزه‌‌پورظهر امروز در بررسی روند اجرای طرح شبکه جمع آوری فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر با اشاره به اجرای این پروژه‌ها با همکاری 12 پیمانکار اظهار داشت: پروژه خط انتقال اصلی فاضلاب در خیابان نواب صفوی به روش لوله‌رانی به طول 900 متر 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اجرای خط انتقال فاضلاب تحت فشار ایستگاه پمپاژ 2 به ایستگاه 3 را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ایستگاه پمپاژ فاضلاب 2 در منطقه سه راه گمرک و ایستگاه 3 نیز در چهار راه کشتیرانی قرار دارد که پیشرفت خط انتقال تحت فشار این دو ایستگاه به طول 1500 متر 90 درصد است.

وی، اجرای خطوط پراکنده فاضلاب را بافت تاریخی بوشهر 5 کیلومتر دانست و تصریح کرد: پیشرفت این بخش نیز 50 درصد اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طول شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر را 32 کیلومتر دانست و گفت: در اجرای این پروژه 12 پیمانکار فعالیت می‌کنند که اجرای شبکه فاضلاب در این منطقه تسریع می‌شود.

حمزه‌پور پیشرفت فیزیکی خط اصلی شبکه فاضلاب در منطقه 4 بافت تاریخی بوشهر را 85 درصد دانست و افزود: پیشرفت فیزیکی شبکه فرعی در منطقه 3 بیش از 92 درصد، منطقه 2 حدود 65 درصد و منطقه یک 50 درصد است.

وی از اجرای ایستگاه پمپاژ فاضلاب در منطقه جلالی و شغاب خبرداد و بیان کرد: این ایستگاه دارای 50 درصد پیشرفت فیزیکی است که بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه 150 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر مصوب شد گفت: تاکنون 86 میلیارد تومان برای اجرای طرح فاضلاب  در بافت تاریخی بوشهر تخصیص یافته است.

حمزه‌پور پیشرفت فیزیکی این طرح را بیش از 70 درصد دانست و افزود: از 35 کیلومتر خطوط اصلی و فرعی شبکه فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر 27 کیلومتر آن تکمیل شده است.

وی بهره‌برداری از این طرح را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا دهه فجر امسال طرح شبکه فاضلاب بافت تاریخی بوشهر افتتاح  و وارد مدار فعالیت می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 24068
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم