آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۱:۱۲:۱۸
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۱:۳۰:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
400 میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های بوشهر پرداخت شد

مدیرکل امور مالیاتی بوشهر گفت: در ۵ ماه نخست امسال ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان برای توسعه عمران شهری و روستایی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا احمدپری ظهرامروز در نشست با فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی استان بوشهرپرداخت مالیات را از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه دانست و اظهار داشت: رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی از آثار پرداخت مالیات است.

وی، جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی را از سیاست‌های اصلی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی از اولویت برنامه‌های دولت است که در این راستا حرکت‌های مهمی آغاز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر به جنگ اقتصادی دشمن پرداخت  و گفت: اکنون دشمن قسم‌خورده، ملت ایران را تحت فشار قرار داده ولی با اجرایی برنامه‌های مهم اقتصادی و تولیدی در حال گذر از این شرایط هستیم.

احمدپری، وصول مالیات برای تامین درآمدهای کشور را از اولویت برنامه دولت، مجلس، شورای نگهبان و دیگر دستگاه‌ها دانست و تاکید کرد: ایجاد درآمد پایدار و جایگزین شدن درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی با تاکید بر آشنایی مردم با فرهنگ مالیاتی خاطر نشان کرد: اطلاع رسانی در زمینه نحوه پرداخت مالیات، نوع مصارف و  نقش آن در درآمدهای دولت باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر افزود: در حال حاضر بخش عمده‌ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی، صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشور می‌شود.

احمدپری با اشاره به بخشودگی جرایم بدهی مالیاتی فعالان اقتصادی خاطر نشان کرد: مهلت بهره مندی از بخشودگی 100درصدی 30 مهر و  آخرین فرصت بهره‌مندی از بخشودگی‌های جرایم قابل بخشش، فقط امسال تعیین شده است.

وی، این بخشودگی را به منظور حمایت از فعالان اقتصادی در سال رونق تولید و با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: ضرورت دارد فعالان اقتصادی به ویژه فعالان عرصه تولید، از تسهیلات قانونی مذکور نهایت استفاده را ببرند.

احمدپری به پرداخت اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اشاره و بیان کرد: در 5 ماه نخست امسال 400 میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر برای اجرای طرح‌های عمران شهری و روستایی واریز شده است.

وی با بیان اینکه 275 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و 125 میلیارد تومان به حساب دهیاری‌های استان بوشهر واریز شده است تصریح کرد:  این اعتبارات بر اساس نرم جمعیت در شهرها و روستاهای استان بوشهر توزیع شده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 24071
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم