آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۹:۰۸:۳۳
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۲۰:۰۲:۴۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
حسن یزدانی: شاید در تمامی دیدارهای لیگ به میدان نروم

قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: جوانان خوب و با انگیزه ای در لیگ حضور دارند که قصد اثبات توانایی در برابر قهرمانان و عنوان‌داران جهان را دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن یزدانی که برای حضور در لیگ برتر کشتی آزاد با تیم «تا ثبت جهانی توس» قرارداد امضا کرده و این روزها در تمرینات این تیم در مشهد حاضر است، گفت: بعد از مسابقات جهانی چند روزی استراحت کردم و سپس با توجه به قراردادی که با تیم «تا ثبت جهانی توس» امضا کردم، به مشهد آمدم. تمرینات خودم را برای حضور در هفته اول لیگ برتر پیگیری می کنم. شرایط تیم ما خوب است و با تلفیقی از نفرات جوان و باتجربه در لیگ برتر شرکت می کنیم.

وی افزود: من حدود ۵ سال بود که در لیگ کشتی نمی گرفتم. قبلا فقط با تیم های کفایتی مشهد و گاز مازندران در لیگ حاضر بودم. به هر حال با توجه به اینکه معمولا چیزی عاید کشتی‌گیران ملی‌پوش نمی‌شود، حضور در لیگ می‌تواند مرهمی بر زخم‌های آن‌ها باشد و کم و کاستی‌ها را کمتر کند. به همین خاطر من هم از حضور در لیگ استقبال کردم و بعد از پیشنهادی که از مشهد به من رسید، با این تیم قرارداد بستم.

مرد طلایی المپیک 2016 ریو ادامه داد: امیدوارم تماشاگران و علاقه مندان به کشتی هم استقبال خوبی از لیگ داشته باشند تا در سال های بعد شاهد پیشرفت این رقابت ها باشیم. یادم می آید در سال‌های دور مردم استقبال خیلی خوبی از مسابقات لیگ می کردند. امیدوارم بازهم شاهد تکرار آن روزها باشیم تا هم کشتی گیران از لیگ نفع ببرند و هم باشگاهها و لیگ جان بگیرند. برای کشتی گیران ملی پوش که بیشتر بحث مالی مطرح است. امیدوارم روند خوبی که لیگ ایران پیش گرفته ادامه دار باشد و کشتی سروسامان بگیرد.

وی در خصوص حضور جبرئیل حسن اف در لیگ ایران گفت: این آزادکار آذربایجانی هم مدتی است به تمرینات تیم ما اضافه شده و با انگیزه تمرین می کند. او یک کشتی گیر مسلمان و بااخلاق است. حسن اف در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان مدال نقره گرفت و کشتی گیر باکیفیتی به حساب می آید.

یزدانی خاطر نشان کرد: امیدوارم با تدابیری که اندیشیده شده، بتوانیم تا فینال پیش برویم چون این موضوع ، هدف اصلی ماست. البته کمی دیرتر از سایر تیم ها شروع به یارگیری کردیم و همین باعث شد اکثر کشتی گیران مطرح به تیم های دیگر بروند. با این حال با کمک مردم و مسئولان می توانیم فینالیست شویم.

قهرمان کشتی جهان در پایان گفت: من با توجه به در پیش بودن المپیک و خطر آسیب دیدگی شاید نتوانم در همه کشتی‌ها روی تشک بروم. البته با صلاحدید کادرفنی در برخی مسابقات لیگ به روی تشک می روم و کشتی می‌گیرم. به هر حال جوانان خوبی در لیگ حضور دارند و این انگیزه در آن‌ها هست که جلوی قهرمانان و عنوان داران جهان بدرخشند و به چشم بیایند. به همین خاطر کار ما هم سخت خواهد بود. امیدوارم در نهایت تمام این اتفاقات باعث پیشرفت کشتی ایران شود.

کد خبر 24079
منبع خبر : خبرگزاری مهر