آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۹:۰۸:۳۳
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۲۱:۱۰:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
جشنواره بین‌المللی کارآفرینی 25 در‌ماه در بوشهر برگزار می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر گفت: دومین جشنواره بین‌المللی کارآفرینی با نحورهای تخصصی در حوزه‌های استارت‌آپ و بوت کمپ ۲۵ دی‌ماه امسال در بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خورشید گزدرازی ظهر امروز در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با تسلیت ایام اربعین حسینی و گرامیداشت روز جهانی استاندارد و با اشاره به تقویت مراودات تجاری بوشهر با کشورهای مختلف اظهار داشت: 9 آذر هیئت‌های تجاری و اتاق بازرگانی کشورهای کویت، امارات متحده عربی، قطر و عمان برای تقویت مبادلات تجاری به بوشهر سفر می‌کنند.

وی، با اشاره به رویدادهای اقتصادی و تجاری دیگر امسال در استان بوشهر خاطر نشان کرد: دومین جشنواره بین المللی کارآفرینی25 دی ماه امسال با محورهای تخصصی در حوزه های استارت‌آپ  و بوت‌کمپ برگزار می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر از برگزاری جشنواره، نمایشگاه و میز ملی خرما خبر داد و بیان کرد:نمایشگاه ،جشنواره و میز ملی خرما با مشارکت انجمن ملی خرما آبان‌ماه امسال در بوشهر برگزار می‌شود.

گزدرازی در ادامهگزارشی از پیگیری‌های مصوبات جلسات قبل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ارائه کرد و افزود: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر افتخار دارد که با مطالعه و بررسی مشکلات کلان در سطح ملی و  استان زمینه ساز اصلاح و تغییر قوانین و رویه‌هایی شود که مانع رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار به ویژه در این شرایط سخت و خاص اقتصادی شود.

وی بیان کرد: در همین راستا ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور نماینده اتاق بازرگانی ، تشکیل جلسه داد و تصویب کرد که بانکهای عامل با دریافت 5 درصداز اصل و سود بدهی به عنوان پیش پرداخت و اعطای یکسال تنفس و تقسیط بدهی در 5 سال اقدام عاجل برای اجرایی شدن مصوبه یاد شده انجام دهند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر افزود: با اجرای این مصوبه تمامی واحدهای تولیدی از سر فصل بدهکاران غیر جاری بانکی خارج و  همه محدودیت‌های بانکی توسط بانکهای عامل مرتفع می‌شود.

گزدرازی تغییر و اصلاح مواد آئین نامه وصول مطالبات غیر جاری مؤسسات اعتباری در راستای اهداف رونق تولید را مورد تاکید قرارد و خاطر نشان کرد: حذف ماده 217 قانون مالیات‌های مستقیم و  بررسی راهکارهای سرعت بخشیدن اقدامات اولویت‌دار محرک استان در سند ملی توسعه استان مورد توجه قرار دارد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 24083
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم