آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۱:۱۲:۱۸
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۱:۴۷:۴۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
۴۰۰۰ میلیارد ریال به شهرداری‌ها ودهیاری‌های استان بوشهر پرداخت شد

بوشهر - مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: طی پنج ماه نخست سال جاری، چهار هزار میلیارد ریال اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا احمدپری ظهر شنبه در نشست با فعالان اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی استان بوشهر اظهار داشت: پرداخت مالیات نقش مهمی در توسعه و پیشرفت کشور در زمینه‌های مختلف خواهد داشت.

وی از مزایای پرداخت مالیات به رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از سیاست‌های اصلی اقتصاد مقاومتی جایگزینی درآمدهای مالیاتی به جای درآمدهای نفتی  است.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر با اشاره به اینکه دشمنان از همه تلاش خود برای تحت فشار قرار دادن ملت ایران استفاده می‌کنند، افزود: راه عبور از این وضعیت استفاده از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به برنامه دولت، مجلس، شورای نگهبان و دیگر دستگاه‌ها در وصول مالیات برای تامین درآمدهای کشور اضافه کرد: باید با برنامه‌های مختلف زمینه آشنایی مردم با فرهنگ مالیات فراهم شود.

احمدپری با بیان اینکه بخش عمده‌ای از اعتبارات و درآمدهای مالیاتی، صرف عمران، آبادانی و امور زیربنایی کشور می‌شود خاطرنشان کرد: در پنج ماه نخست امسال ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر واریز شد.

وی با اشاره به توزیع این اعتبارات بر اساس نرم جمعیت در شهرها و روستاهای استان بوشهر تصریح کرد: ۲۷۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و ۱۲۵ میلیارد تومان به حساب دهیاری‌های استان بوشهر واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر با اشاره به بخشودگی جرایم به منظور حمایت از فعالان اقتصادی افزود: ۳۰ مهر آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی و آخرین فرصت بهره‌مندی از بخشودگی‌های جرایم قابل بخشش، فقط امسال تعیین شده است.

کد خبر 24097
منبع خبر : خبرگزاری مهر