آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ ۲۱:۴۱:۵۳
امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/17 - ۲۱:۵۲:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
فرزام: اتفاقات خوبی در روئینگ مردان رقم خواهد خورد

سرمربی تیم ملی قایقرانی روئینگ مردان ایران در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا گفت: تدابیری شده تا اتفاقات خوبی در روئینگ مردان رقم بخورد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی قایقرانی روئینگ ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا راهی کره جنوبی شده و از اول آبان در این رویداد حاضر می شود. در بخش مردان تیم ایران با ۵ پاروزن در چهار ماده حاضر خواهد شد. 

بهمن نصیری در روئینگ تک نفره سنگین وزن، عاقل حبیبیان در روئینگ تک نفره سبک وزن، عاقل حبیبیان و سیاوش سعیدی در روئینگ دو نفره سنگین وزن جفت پارو، سیاوش سعیدی، بهمن نصیری، امیرحسین محمودپور و میلاد الله وردیان در روئینگ چهار نفره سنگین وزن جفت پارو ترکیب تیم ایران را در این رویداد آسیایی تشکیل می دهند. 

افشین فرزام سرمربی تیم روئینگ ایران در گفتگو با خبرنگار مهر پیرامون آخرین وضعیت این تیم قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: تمرینات نهایی را به خوبی پشت سر گذاشتیم. در روزهای نهایی متمرکز روی ارنج‌های اصلی تمرین کردیم تا با صد درصد آمادگی در رقابت ها حاضر شویم. ما تنها به فکر کسب مدال نیستیم بلکه نیم نگاهی به رقابت های کسب سهمیه المپیک در سال آینده نیز داریم که بتوانیم رقیبان را در این رویداد محک بزنیم. تلاش می کنیم تا با بررسی رقبای خود با دید باز در مسابقات اردیبهشت ماه سال آینده که جنبه انتخابی المپیک ۲۰۲۰ را دارد، شرکت کنیم. 

وی افزود: ما در مسابقات جهانی که مردادماه برگزار شده بود، شرکت نکردیم. دلیلش هم این بود که بتوانیم بدون وقفه تمرینات را دنبال کنیم. البته در یک مسابقه جهانی دیگر که بعد از مسابقات قاره ای کره برگزار می شود، شانس کسب سهمیه المپیک را خواهیم داشت که اگر شرایط مهیا شود می توانیم با آمادگی بهتری در آن رقابت ها حاضر شویم.  

سرمربی تیم روئینگ مردان کشورمان در خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا نیز گفت: در مسابقات آسیایی کره جنوبی سهمیه ای برای المپیک توکیو توزیع نمی شود  و این رویداد تنها قهرمانی آسیا است اما تمام رقبای ما که در مسابقات انتخابی قاره ای سال آینده حاضر خواهند بود در این رویداد نیز هستند. قرار است این قایقرانان اردیبهشت ماه سال آینده در همین مکان و در همین پیست برای کسب سهمیه المپیک رقابت کنند. 

«شما به دلیل شرایط فدراسیون فصل خوب تمرین را از دست دادید و این امکان هم وجود دارد که تا سال آینده راهی هیچ رقابتی نشوید. با این شرایط آیا به مسابقات آسیایی کره به منزله یک دیدار تدارکاتی نگاه می کنید؟» فرزام در پاسخ به این سئوال، گفت: همین طور است. به خاطر تغییر و تحول فدراسیون در سال گذشته تمرینات پاییز و زمستان را از دست دادیم و تمرینات اصلی ما فروردین ماه امسال شروع شد. تنها 6 ماه فرصت تمرین داشتیم. قطعا این رویداد مسابقه و تمرین خوبی خواهد بود چرا که شاید شانس حضور در مسابقه دیگری را تا رقابت های انتخابی سال آینده نداشته باشیم. البته بعد از مسابقات انتخابی قاره ای در سال آینده یک شانس دیگر در مسابقات جهانی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ داریم که در حقیقت آخرین شانس ما برای کسب سهمیه نیز می باشد. 

وی در خصوص احتمال ایجاد یک تحول بزرگ در تیم ایران و احتمال کسب مدال بعد از سال ها، تصریح کرد: خیلی امیدواریم در هر چهار ماده ای که در مسابقات حاضر می شویم  مدال بگیریم. تمام تلاش خود را می کنیم که بتوانیم بعد از سالها اولین حضور موفق تیم مردان را شاهد باشیم. امیدوارم بتوانیم نتایجی را به دست بیاوریم که قبلا به دست نیامده باشد. به هر حال تدابیری اندیشیده شده تا اتفاقات خوبی را در مسابقات کره جنوبی رقم بزنیم و کارها خوب پیش برود.  

سرمربی تیم ملی قایقرانی مردان در پایان در خصوص وضعیت قایق ها و تجهیزات نیز تصریح کرد: قایق های جدید که نیامده است. ما با همان قایق های قدیمی تمرین کردیم و کمی مشکل داشتیم؛ مخصوصا در قایق چهار نفره مشکل داشتیم. قایقی که در تمرینات استفاده کردیم مناسب وزن بچه ها نبود و از نظر فنی دچار مشکل شده بودیم. با این حال بدون توجه به این کمبودها و مسائل کار را پیش بردیم تا در رقابت ها حضور خوبی داشته باشیم. 

کد خبر 24852
منبع خبر : خبرگزاری مهر